środa, 22 maja

Ostatnie doniesienia coraz bardziej skłaniają do przekonania, że Apple zaprezentuje na WWDC w czerwcu swój zestaw AR/VR, o którym mówi się od dawna.

Teraz najnowsze prognozy Ming-Chi Kuo również potwierdza te plotki sugerując, że ogłoszenie jest „bardzo prawdopodobnie”, a firma jest „dobrze przygotowana” do prezentacji.

Wcześniej Kuo informował, że Apple przesunął produkcję zestawu na trzeci kwartał 2023 roku, w wyniku czego urządzenie może nie zostać zaprezentowane na WWDC, ale analityk najwyraźniej nie podziela już tego poglądu.

W krótkim raporcie przesłanym w poniedziałek do Medium Kuo napisał, że ogłoszenie zestawu w przyszłym miesiącu „dobrze wróży” cenie akcji łańcucha dostaw, a analityk dotknął pięciu komponentów urządzenia, które – oprócz montażu – reprezentują jego zdaniem „najdroższe koszty materiałów”.

Należą do nich wyświetlacze mikro-OLED 4K, podwójne procesory oparte na M2, obudowa zestawu, 12 kamer optycznych do śledzenia ruchów dłoni oraz zewnętrzne zasilanie. Te komponenty są dostarczane odpowiednio przez Sony, TSMC, Everwin Precision, Cowell i Goretek.

Cena zestawu Apple ma zaczynać się od około 3000 dolarów. Być może mając to na uwadze, Apple nie będzie na początku kierować go do zwykłych konsumentów, ale zamiast tego będzie pozycjonował jako urządzenie dla deweloperów, twórców treści i profesjonalistów. Apple spodziewa się sprzedawać tylko jeden zestaw dziennie w sklepie detalicznym i powiedział dostawcom, że spodziewa się sprzedaży od 7 do 10 milionów sztuk w pierwszym roku dostępności.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx