piątek, 27 listopada

siri_eyes_free_bmw

Portal 9to5Mac donosi, że Apple poszukuje znaczącej poprawy integracji następnej generacji mobilnego systemu operacyjnego z systemami umieszczanymi w samochodach. W szczególności, Apple szuka sposobów na zintegrowanie Map i Siri z wbudowanymi coraz częściej w samochodach  wyświetlaczami.

Według osób zaznajomionych z planami, Apple współpracuje z producentami samochodów nad zaktualizowaną wersją konsol dla samochodów, które mogą współpracować z urządzeniami z systemem iOS, takimi jak iPhone. W szczególności, iPhone mógłby być podłączany do samochodu i optymalizowany, przeprojektowana wersja Map firmy Apple mogłaby pojawiać się na wbudowanym w samochodzie wyświetlaczu zamiast autorskiego systemu GPS, który można znaleźć w wielu z nich.

Źródła opisują to jako funkcję podobną do wyjścia wideo lub zdublowany wyświetlacz, który pozwoliłby aplikacji na Mapy na iPhone’ie przełączać się na większy ekran dołączony do większości nowoczesnych pojazdów.

Źródła ostrzegają, że rzeczywista integracja może zająć trochę czasu i może być uwarunkowana  złożonością negocjacji oferty z firmami samochodowymi, testowaniem i niezbędnym ulepszenia infrastruktury usług firmy Apple, ale ta właśnie technologia wspierająca integrację ma pojawić się w części w iOS 7.

Firma Apple ogłosiła w zeszłym roku nowy tryb Siri „Eyes Free” jako część iOS 6, ale aż do lutego tego roku musieliśmy czekać, aby pierwszy producent jakim jest Chevrolet zaoferował taką integrację w swoich modelach Spark i Sonic. Jednak wiele firm zobowiązało się do wspierania „Eyes Free” w swoich pojazdach w przyszłości.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x