sobota, 3 grudnia

Apple rozszerzył program recyklingu elektroniki przez wprowadzenie nowej  opcji „ponownego wykorzystania”, która zapewnia użytkownikom możliwość sprzedaży swoich starych urządzeń iOS i komputerów Mac z powrotem firmie z Cupertino w zamian za karty prezentowe firmy Apple.

Apple od dawna dawał użytkownikom możliwość recyklingu starych urządzeń, albo przez przekazanie ich do siedziby firmy w Cupertino, lub zlecenie odebrania ich bezpłatnie przez WeRecycle. Dawał rózwież możliwość oddania zużytych baterie Apple do lokalnego salonu Apple w celu utylizacji. Jednak opcja odkupienia niechcianej elektroniki zaproponowana jest po raz pierwszy.

Nowa inicjatywa jest efektem współpracy z PowerOn, który obliczył wartość rynkową starych urządzeń iOS i komputerów i zaoferował firmie Apple benefity za ich przekazanie. Opcja „Ponownego wykorzystania” jest tak samo przyjazna jak recykling, ponieważ przedłuża żywotność niechcianej elektroniki na rynku wtórnym.

Apple wyjaśnia zasady programu na nowej stronie internetowej Reuse & Recycling

„Jeśli produkt kwalifikuje się do ponownego wykorzystania – co oznacza, że ​​ma wartość pieniężną – otrzymasz Gift Card firmy Apple odpowiadający wartości rynkowej urządzenia określonej przez PowerOn. Kartę można wykorzystać przy kolejnych zakupach w dowolnym sklepie firmy Apple USA Retail czy USA Apple Store Online. Jeśli produkt nie ma wartości pieniężnej, urządzenie poddane zostanie recyklingowi bez kosztów dla Klienta.”

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx