wtorek, 25 czerwca

Apple jest podobno bliski przejęcia Beats Electronics, firmy produkującej słuchawek i oferującej usługę strumieniowego przesyłania muzyki stworzonej przez Dr Dre i Jimmy Iovine. Według Financial Times, sprawa może zostać ogłoszona już w przyszłym tygodniu, jeśli negocjacje zakończą się pozytywnie.

Mówi się, że Apple chce zapłacić firmie 3,2 miliarda dolarów,co byłoby największym zakupem Apple od czasu przejęciu firmy NeXT w 1996 roku za kwotę 404 milionów dolarów. Według ostatniego raportu finansowego Apple zarobił ok. 150 mld USD co z pewnością starczyłoby na pokrycie tak dużego przejęcia.

Tim Cook na początku tego roku powiedział, że firma jest otwarta na duże przejęcia, jeśli taki zakup ma sens. „Nie mamy żadnego problemu z wydaniem 10 cyfrowej sumy na firmę, która przyniesie nam lepszy interes w dłuższej perspektywie(…)”

Oprócz produkcji szeregu popularnych słuchawek i głośników premium, które Apple sprzedaje obecnie w swoich sklepach, Beats niedawno uruchomił swój serwis muzyczny, będący bezpośrednią konkurencją dla Spotify, Pandory i własnych usług Apple iTunes Radio. Beats Music jest jednak usługą opartą na subskrypcji, która mogłaby wzmocnić bezpłatne usługi Apple iTunes Radio.

Nabycie Beats Electronics zbiega się także z ostatnimi doniesieniami, że Apple pracuje podobno nad gruntowną przebudową iTunes w celu rozwiązania problemu ze spadającą sprzedażą muzyki. Mówi się, że część reorganizacji polegałaby m.in. na stworzeniu usługi strumieniowego odtwarzania muzyki na żądanie podobną do Spotify, ale firma może wybrała właśnie zakup Beats zamiast projektowania własnego serwisu od podstaw.

Ani Apple, ani Beats Electronics nie skomentowały jeszcze doniesień o przejęciu Beats Electronics.

[contentblock id=1 img=iframe.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx