piątek, 19 lipca

Apple prawdopodobnie będzie musiał zapłacić Samsungowi Display za brak zamówień na panele OLED ze względu na niższy niż oczekiwano popyt na modele iPhone’a 12 mini informuje The Korea Herald.

Dostawy wyświetlaczy OLED od Samsunga spadły na całym świecie w styczniu o 9 procent miesiąc do miesiąca, do 45 milionów sztuk wynika z danych rynkowych zebranych przez Omdię, które wskazują na spadek sprzedaży iPhone’ów 12 mini. W rezultacie Apple prawdopodobnie zrekompensuje Samsungowi brakujące cele zakupowe paneli OLED.

Samsung jest jedynym dostawcą 5,4-calowych paneli używanych w iPhonie 12 mini, najmniejszym modelu z serii iPhone 12 obsługującym 5G firmy Apple.

Jeśli przewidywania okażą się trafne, byłby to trzeci raz, kiedy Apple musiałby zwrócić Samsungowi koszty za nie zrealizowane zamówienia na wyświetlacze OLED po tym, jak powiedział, że kupi pewną liczbę paneli od południowokoreańskiej firmy.

Apple podobno zapłacił Samsungowi szacunkowo 683 miliony dolarów w 2019 roku i około 950 milionów dolarów w 2020 roku za podobnie niższe zamówienia na panele OLED.

Samsung pozostaje wiodącym na świecie dostawcą wyświetlaczy do smartfonów i w ciągu ostatnich kilku lat dostarczył przytłaczającą większość paneli OLED do iPhone’ów Apple. Według Omdii globalne dostawy paneli OLED osiągnęły w styczniu 53 miliony sztuk, a Samsung Display stanowił 85 procent z nich.

Pomimo wielu raportów sugerujących słabą sprzedaż iPhone’a 12 mini, oczekuje się, że Apple utrzyma swój najmniejszy 5,4-calowy model iPhone’a w nadchodzącej linii iPhone 13.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx