wtorek, 23 lipca

free-apps-from-apple

Wygląda na to, że niektóre konfiguracje iPhone’a 6 i iPhone’a 6 Plus pojawią się z zainstalowanymi fabrycznie wieloma darmowymi aplikacjami Apple, wynika z wewnętrznego dokumentu szkoleniowego sklepu Apple. Aplikacje z pakietu iWork i iLife firmy Apple będą zainstalowane na iPhone’ie 6 i 6 Plus w pojemnościach 64GB i 128GB, a te same aplikacje dostępne będą za darmo z App Store dla nabywców modelu 16 GB.

iphone-6-pre-installed-apps

Do fabrycznie zainstalowanych aplikacji należeć będzie iMovie, GarageBand, Keynote, Pages, Numbers i iTunes U, z których wszystkie są obecnie oferowane jako bezpłatne pliki do pobrania kiedy pierwszy raz wejdziemy do App Store na nowym urządzeniu.

Posiadanie zainstalowanych aplikacji będzie się oczywiście wiązało z zajęciem miejsca w urządzeniu i zmniejszenie przestrzeni dyskowej dla właściciela, chociaż możliwe jest, że będzie możliwość ich usunięcia. To jasne, że instalacja wszystkich aplikacji byłaby problemowa dla osób z najniższą pojemnością 16GB, dlatego też tam zostanie opcjonalna.

Dlaczego Apple wpadł na pomysł instalowania tych aplikacji? Trudno powiedzieć, choć jest prawdopodobne, że chce zwiększyć ich popularność wśród użytkowników, jeżeli będą one już obecne na urządzeniu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx