wtorek, 18 czerwca

Od ostatniego odświeżenia komputerów iMac przez firmę Apple minęły prawie dwa lata. Dziś Apple wprowadził aktualizację zarówno modeli 4K jak i 5K.

Apple ogłosił dziś, że linia komputerów iMac została zaktualizowana o najnowsze procesory Intela Core 8 i 9 generacji, w tym sześciordzeniowy procesor Core i7 o częstotliwości 3,2 GHz z Turbo Boost do 4,6 GHz dla 21,5 calowego iMaca 4K i aż do 8-rdzeniowego procesora 3,6 GH i9 z Turbo Boost do 5,0 GHz dla 27-calowego komputera iMac 5K.

Apple twierdzi, że nowe, 21,5-calowe modele komputery iMac zapewniają do 60% wyższą wydajność niż poprzednia generacja, podczas gdy nowe 27-calowe modele komputerów iMac zapewniają do 2,4 razy wyższą wydajność niż poprzednia generacja, zmniejszając lukę między topowym komputerem iMac i stacją roboczą iMac Pro.

Podążając śladami zeszłorocznego MacBooka Pro w nowej linii iMac mamy dostępne opcje grafiki Radeon Pro Vega, w tym Vega 20 dla modeli 21,5 cala i Vega 48 dla modeli 27-calowych. Apple reklamuje do 80 procent szybszą wydajność grafiki w porównaniu do poprzedniej linii produktów iMac.

Nowa linia produktów iMac oferuje do 64 GB szybszej pamięci DDR4 2666 MHz i do 2 TB pamięci SSD. Podstawowy model, 21,5-calowy iMac 4K, ma po raz możliwą opcję rozbudowy pamięci RAM do 32 GB i dysku wewnętrznego SSD do 1 TB.

Poza polepszeniem wydajności reszta pozostała bez zmian. Nowe modele komputerów iMac mają tę samą konstrukcję od 2012 roku i te same wyświetlacze 4K i 5K co poprzednia generacja. Wyjścia zewnętrzne pozostają niezmienione i zawierają dwa porty Thunderbolt 3, cztery porty USB 3, gniazdo kart SD, gniazdo słuchawkowe i Gigabit Ethernet.

Podczas gdy iMac Pro i najnowsze modele MacBook Pro, MacBook Air i Mac mini są wyposażone w układ zabezpieczający Apple T2, potwierdziliśmy w Apple, że nowe modele iMac nie mają żadnego rodzaju układu T-Series.

W przeciwieństwie do iMaca Pro w kosmicznej szarości, Apple twierdzi, że srebrny pozostaje jedyną opcją koloru dla standardowych modeli iMac.

Ceny nowych modeli pozostają niezmienione. Nowe 21,5-calowe modele iMac 4K zaczynają się od 6499 złotych, a nowe 27-calowe modele iMac 5K zaczynają się od 8999 złotych. Oba modele są już dostępne do zamówienia na Apple.pl i w aplikacji Apple Store, a dostępność w sklepach fizycznych u wybranych sprzedawców rozpocznie się się w przyszłym tygodniu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx