czwartek, 18 lipca

iWork dla iOS aplikacje

Apple zaktualizował swoje trzy aplikacje pakietu iWork dla komputerów Mac, dodając nowe funkcje wsparcia dla systemu OS X El Capitan w programach Keynote, Numbers i Pages. Wszystkie trzy aplikacje obsługują nowy tryb wielozadaniowości na podzielonym ekranie dodanej do OS X El Capitan, pozwalając na używanie obok siebie innej aplikacji w trybie pełnoekranowym.

Do każdej aplikacji wprowadzono też nowe gesty dotykowe Force Touch, które działają z nowym Touch Padem i gładzikiem jaki dodano do nowych MacBook’ów Pro oraz 12-calowych MacBook’ów. W wszystkich trzech aplikacjach, mocniejsze klikniecie na zdjęcie, pozwala na jego edycję, a każdy taki gest wysyła sygnały haptyczne.

Keynote i Pages zyskały wsparcie otwierania prezentacji i dokumentów ze starszych wersji oprogramowania 2006 i 2008, a Numbers jest teraz w stanie otworzyć arkusze kalkulacyjne z Numbers ’08. Udostępnione dokumenty Pages, Keynote i Numbers można teraz podejrzeć w przeglądarkach na urządzeniach z systemem iOS i Android.

Apple uaktualnił również swoje aplikacje iWork dla iOS, zwłaszcza dodając tryb wielozadaniowości split-screen na iPadzie i wsparcie dla 3D Touch w iPhone’ie 6S i 6S Plus. Na iPadzie, trzy aplikacje zyskały również nowe gesty Multi-Touch do zaznaczania tekstu, nowy pasek skrótów, który zapewnia szybki dostęp do narzędzi formatowania i nowe skróty klawiaturowe w przypadku połączenia z bezprzewodową klawiaturą.

Każda z aplikacji iWork otrzymała również długą listę innych drobnych usprawnień i aktualizacji, które są dostępne w obu wersjach oprogramowania na iOS i Mac. Pełną listę poprawek można znaleźć na dedykowanej Pages, Numbers i Keynote stronie Apple.

Pakiet aplikacji iWork jest darmowy do użytkowników, którzy niedawno kupili nowe urządzenie Mac lub iOS. W przeciwnym razie, każda aplikacja iWork dla Mac jest dostępna za 19.99 EUR, podczas gdy każda aplikacja iWork dla iOS jest dostępna za 9.99 EUR.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx