poniedziałek, 11 grudnia

App Store

Firma Apple ogłosiła, że sezon świąteczny 2015 był „najlepszym w historii” App Store, a klienci wydali rekordowe 1,1 miliarda dolarów na aplikacje i zakupy w aplikacjach w ciągu dwóch tygodni do 3 stycznia 2016.

1 styczeń 2016 r. był rekordowym dniem w historii App Store – klienci wydali wówczas w tym sklepie 144 mln dolarów. Wcześniejszy historyczny rekord był zanotowany zaledwie tydzień wcześniej w pierwszy dzień Świąt. Apple podał, że od 2008 r. deweloperzy otrzymali z App Store prawie 40 mld dolarów.

Apple poinformował, że obecnie stworzył 1,9 mln miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych, a ponad 1,4 mln z tych miejsc pracy można przypisać do rozwoju aplikacji. W Europie powstało 1,2 miliona takich miejsc pracy, a w Chinach o 200 tysięcy więcej.

Apple stworzył w tym roku dwa nowe ekosystemy aplikacji z nowym Apple TV i Apple Watch, opierając się na swoich podstawowych ekosystemach iOS i Mac. Spółka zatrzymuje 30% przychodów z App Store, co oznacza, że zarobiła w 2015 roku ponad 6 mld dolarów po zapłaceniu deweloperom. Obecnie w App Store istnieje ponad 1,6 mln aplikacji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx