niedziela, 25 września

Aplikacja Podgląd w macOS Catalina umożliwia podpisywanie PDFów lub innych dokumentów na komputerze Mac za pomocą iPhone’a lub iPada.

Zamiast używać gładzika do tworzenia podpisu lub skanowania kartki papieru z podpisem, można będzie połączyć się z telefonem iPhone lub iPadem, aby podpisać się na nim za pomocą palca lub Apple Pencil.

Wchodząc w aplikację Podgląd, wchodząc dalej w Narzędzia> Adnotacja> Podpis> Zarządzaj podpisami> Utwórz podpis, dostępna jest nowa opcja wyboru podpisu na urządzeniu z systemem iOS. Kliknięcie tej opcji pozwala wybrać dostępnego iPhone’a lub iPada.

Na liście pojawią się urządzenia z systemem iOS 12, ale tworzenie podpisu działa tylko na urządzeniu z systemem iOS 13. Wybranie iPhone’a lub iPada z iOS 13 spowoduje wyświetlenie prostego interfejsu podpisu na danym urządzeniu, na którym można się podpisać palcem na iPhonie i palcem lub Apple Pencil na iPadzie.

 

Po podpisaniu się i wybraniu przycisku ukończenia podpis zostanie natychmiast udostępniony w aplikacji Podgląd jako opcja do wstawienia do dokumentów.

Można już podpisywać pliki PDF bezpośrednio na iPhonie lub iPadzie za pomocą funkcji znaczników, ale nowa opcja Podglądu jest użytecznym, usprawnionym sposobem na uzyskanie podpisu na dokumencie, jeśli rozpoczniesz proces na komputerze Mac.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx