środa, 22 maja

Apple ogłosił dzisiaj, że aplikacja Oceanic+ jest już dostępna na Apple Watch Ultra. Zaprojektowana przez Huish Outdoors we współpracy z Apple aplikacja służy jako komputer nurkowy do rekreacyjnego nurkowania na głębokościach do 40 metrów.

Apple oferuje już podstawową aplikację Głębokość na Apple Watch Ultra do wyświetlania aktualnej głębokości, maksymalnej osiągniętej głębokości, temperatury wody i czasu trwania pod wodą. Dla nurków poszukujących bardziej zaawansowanych danych aplikacja Oceanic+ będzie przydatnym narzędziem.

Oceanic+ wskazuje aktualną głębokość nurka, czas nurkowania, czas bezdekompresyjny, temperaturę wody, czas do wynurzenia, maksymalną głębokość, prędkość wynurzania, poziom baterii, wybraną mieszankę gazową (mieszanka powietrza lub Nitroxu do 40%) i więcej. Aplikacja ma również oznaczone kolorami ostrzeżenia dotyczące limitu bezdekompresyjnego, nadmiernej prędkości wynurzania i wskazówki dotyczące przystanków bezpieczeństwa.

Inne funkcje aplikacji obejmują komplikacje dla tarcz zegarka dotyczące zalecanej przerwy przed lataniem, czasu na powierzchni oraz aktualną i maksymalną dozwoloną wysokość n.p.m. oraz przycisku szybkiego dostępu z powrotem do aplikacji.

Aplikacja jest dostępna w App Store i wymaga zegarka Apple Watch Ultra z systemem watchOS 9.1 lub nowszym w połączeniu z iPhonem 8 lub nowszym z systemem iOS 16.1 lub nowszym. Podstawowy plan aplikacji jest bezpłatny i obejmuje wiele typowych funkcji nurkowych, w tym głębokość, czas i dziennik ostatnich nurkowań. Za 49,99 złotych miesięcznie lub 429,99 złotych rocznie użytkownicy uzyskują dostęp do śledzenia dekompresji, danych o nasyceniu tkanek, nieograniczonej pojemności dziennika i nie tylko. Dostępna jest też abonament jednodniowy.

Po nurkowaniu na zegarku wyświetlane są dane, takie jak lokalizacje wejścia i wyjścia wraz z podsumowaniem profilu nurkowania użytkownika. Towarzysząca aplikacja Oceanic+ na iPhone’a zapewnia bardziej szczegółowe podsumowania po nurkowaniu, pływy w ciągu najbliższych trzech dni i nie tylko.

Oceanic+ zaprojektowano dla wszystkich, którzy marzą o podwodnych przygodach. W połączeniu z Apple Watch Ultra aplikacja przeprowadza wszystkie złożone obliczenia, bez których nie można bezpiecznie nurkować, i dostarcza proste, czytelne informacje i wskazówki potrzebne przed nurkowaniem, pod wodą i po wyjściu na ląd.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx