niedziela, 5 lutego

Od jakiegoś czasu słychać pogłoski, że Apple planuje wypuścić odświeżoną wersję iPada Pro tej jesieni, a nowy domniemany przeciek z dzisiaj podsyca spekulacje, że potrójny aparat podobny do iPhone’a 11 Pro trafi na najbardziej zaawansowane iPady Apple.

Witryna internetowa lidera technologii i blogera Apple, Sonny’ego Dicksona, opublikowała obraz „makiety ostatecznego projektu” nadchodzącego iPada Pro firmy Apple, pochodzący ze źródła, które było „wielokrotnie niezawodne w stosunku do poprzedniego iPada”. Zdjęcie wyraźnie pokazuje matrycę z potrójnymi soczewkami umieszczoną w kwadracie w tylnym górnym rogu urządzenia.

Autor postu, J Glenn Künzler, zauważa, że wyspa aparatu nie ma szklanej powierzchni znajdującej się w najnowszych smartfonach Apple Pro, co może wskazywać na coś wyjątkowego w wersji nowego aparatu dla iPada lub tylko niedociągnięcie makiety przed oficjalną prezentacją urządzenia.

Japońska strona Mac Otakara wcześniej twierdziła, że Apple wprowadzi aparat z potrójnym obiektywem w tegorocznym iPadzie Pro. Informacje Mac Otakary pochodzą podobno ze źródła w chińskim łańcuchu dostaw, przy czym źródło podaje również datę premiery.

Mac Otakara ma mieszane wyniki, jeśli chodzi o pogłoski o Apple, ale Dickson czasami sprawdzał się rzetelnie i prawdopodobnie podpisuje się z tym, co publikuje na swoim blogu.

Wyciąganie iPada w celu zrobienia zdjęcia i nagrywania filmów jest raczej mocno nieporęczne, a użytkownicy, którzy to robią, często są przedmiotem żartów online.

Z drugiej strony, argument Künzlera za włączeniem systemu kamer z potrójnym obiektywem do iPada Pro polega na tym, że Apple chce, aby profesjonalni twórcy filmowi mogli nagrywać i edytować filmy w jakości 4K na jednym urządzeniu, bez noszenia dodatkowego sprzętu.

Istniejące modele iPada Pro wykorzystują podobny system pojedynczego obiektywu zastosowany w iPhone’ie XR z 2018 roku, więc dodanie aparatu z potrójnym obiektywem pozwoliłoby również dostosować je do najnowszego iPhone’a 11 Pro i iPhone’a 11 Pro Max.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx