sobota, 4 lutego

DxOMark opublikował dzisiaj wyniki swojej dogłębnej analizy tylnego aparatu telefonu iPhone XS Max. Flagowy smartfon Apple osiągnął ogólny wynik 105 punktów co daje mu drugie miejsce za Huawei P20 Pro z wynikiem 109 punktów w rankingu wszech czasów.

Pamiętajcie, że iPhone XS i iPhone XS Max mają identyczną specyfikację aparatu, zatem ta recenzja dotyczy zarówno iPhone’a XS.

Podczas testów DxOMark uznał, że iPhone’a XS Max ma „doskonałą” jakość zdjęć i wideo w jasnym świetle, z „bardzo szerokim zakresem dynamiki i szczegółów”. Pod względem jakości zdjęcia stwierdził, że ekspozycja w obrazach na zewnątrz jest „na miejscu”, z wysokim poziomem szczegółowości i przyjemnymi kolorami. Serwis dodaje, że nowa, inteligentna funkcja Apple HDR generuje zdjęcia z „bardzo dobrą ekspozycją na cel i szerokim zakresem dynamiki w każdych warunkach”.

Zdjęcie z wnętrza wykonane iPhone’em XS Max

Zdjęcie z wnętrza wykonane iPhone’em X

Osiągając wynik 96 punktów w teście filmowym, DxOMark stwierdził, że iPhone XS Max oferuje „wyjątkową jakość obrazu w jasnym świetle”.

DxOMark konkluduje, że iPhone XS Max ma „jedną z najlepszych kamer mobilnych”, jakie kiedykolwiek testowano, z zauważalną poprawą w wielu obszarach w stosunku do zeszłorocznego iPhone’a X. Ich recenzja chwali aparat iPhone’a XS Max jako „całościowo bardzo rzetelny solidny” i ” konsekwentnie dostarczający dobre rezultaty”.

Jednak przy słabym oświetleniu DxOMark odkrył, że szumy stają się „trochę bardziej inwazyjne niż w przypadku innych telefonów klasy wyższej”, dodając, że możliwości zoomowania iPhone’a XS Max są nieco mniejsze niż u  konkurencji – w szczególności Huawei P20 Pro. Poza tym stwierdzają oni, że urządzenie to „pewna opcja dla każdego mobilnego fotografa”.

DxOMark twierdzi, że w celu wystawiania oceny i analizy aparatu smartfona jego inżynierowie robią i oceniają ponad 1500 testowych zdjęć i kręcą ponad dwie godziny wideo zarówno w kontrolowanych warunkach laboratoryjnych, jak i w naturalnych sceneriach wewnętrznych i zewnętrznych, przy użyciu domyślnych ustawień aparatu. Więcej o ich metodologii tutaj.

DxO to dobrze znane francuskie laboratorium zdjęć, które od wielu lat recenzuje kamery smartfonów, ale zbiera też sporo krytyki. Pod koniec dnia jakość aparatu jest subiektywna, przynajmniej w pewnym stopniu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx