czwartek, 18 lipca

Steve_Jobs_cartoon002

Ukraińska firma IT z Ukrainy o nazwie QuartSoft wydała w tym tygodniu animowaną biografię Steve’a Jobsa jako podziękowanie za to, że wciąż „pozwala nam się cieszyć się doskonałością stworzonych przez siebie produktów.”

Czarno-biała animacja trwa niecałe 19 minut i przedstawia kluczowe momenty z życia, od narodzin do śmierci, i oczywiście rozwój firmy Apple i jego produktów. W filmie obecne są również wszystkie osoby ważne dla Steva Jobsa – wszystkie stworzone z głowami większymi niż ich ciała – czyli m.in. Steve Wozniak, Bill Fernandez, Bill Gates i Jony Ive.

Stworzenie animowanej biografii trwało trzy miesiące i zakończyło się świetnym hołdem dla Jobsa, który zmarł w 2011 roku, pomijając trudne elementy jego osobowości. Blog towarzyszący filmowi na stronie QuartSoft stanowi też uzupełnienie tej całej historii.

„Wiele genialnych umysłów było krytykowanych i niedocenionych przez ogół społeczeństwa ze względu na ich osobowość… ale owoce ich pracy wywołują w nas lęk przed ich talentem, intelektem, sprytem i charyzmą”, powiedział Dmitrij Nesterov, który pracuje w marketingu QuartSoft i jest autorem bloga. „Tak, Steve Jobs bywał czasem palantem. Ale był palantem geniuszem. Wydaje się, że był takim geniuszem, któremu pracownicy firmy Apple pomimo surowego traktowania byli wdzięczni za jego zachowanie, ponieważ pomógł im przekraczać wszystkie granice komputerowego świata, który na nowo wciąż odkrywają”.

Zobaczcie sobie cały film i napiszcie jak Wam się podoba.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx