środa, 29 listopada

12_9_ipad pro_macbook_air

Patrick Wang, analityk Evercore Partners uważa, że Apple wyda tej jesieni 12-calową hybrydę iPada nazwaną roboczo „iPad Pro”, która ma zrewolucjonizować rynek notebooków.

Wang wydał swoją analizę w notatce dla inwestorów, a jeden z egzemplarzy wpadł w ręce serwisu AppleInsider. Przewiduje on, że 12-calowe urządzenie będzie zasilane przez nowej generacji procesor „A8” i pojawi się na rynku jesienią 2014 roku.

Analityk stwierdza, że nowe urządzenie rozszerzy znaczenie dotychczasowego producenta procesorów dla Apple, firmę ARM, niosąc zagrożenie dla dotychczasowego dominującego gracza wśród tradycyjnych chipów komputerowych jakim jest Intel. Wang zauważył, że koszt procesora Intel w MacBook’u Air szacuje się na 22% kosztów wszystkich materiałów urządzenia. W porównaniu, chip ARM w 128GB iPadzie Apple stanowi jedynie 4% kosztów urządzenia.

Nazwanie najnowszego 9,7-calowego iPada iPadem Air doprowadziło do przypuszczeń, że może to być otwarcie przestrzeni dla iPada Pro, podobnie do tego, jak ustawione są linie MacBook’ów.

Ostatnie plotki sugerują, że Apple pracuje nad 12,9-calowym wyświetlaczem dla urządzenia, które ma potencjalnie zastąpić najniższy model 11-calowego MacBook’a Air. Zatem wygląda na to, że te wszystkie plotki zaczynają się ze sobą składać.

W przeciwieństwie do wcześniejszych pogłosek, Wang przewiduje, że Apple nie wypuści po prostu urządzenia z większym ekranem – wierzy, że Apple wykorzysta okazję, aby wypuścić urządzenie w stylu hybrydowym, a iPad Pro służyć będzie zarówno jako tablet jak i notebook, co byłoby szczególnie atrakcyjną perspektywą dla klientów biznesowych.

Jeśli te przypuszczenia okazałyby się prawdą, to byłaby to całkiem spora zarówno niespodzianka jak i rewolucja.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx