czwartek, 18 lipca

CarPlay

Producent Car Audio firma Alpine rozpocznie sprzedaż samodzielnych konsol, które będą wspierać funkcję Apple CarPlay, donosi japońska gazeta Nikkei. Oferta firmy Alpine, która będzie prawdopodobnie pierwszym na rynku wtórnym urządzeniem obsługującym CarPlay, ma trafić na rynki Stanów Zjednoczonych i Europy jeszcze w tym roku w cenie około od 500 do 700 dolarów.

Choć CarPlay będzie można znaleźć w wielu zaprezentowanych już jak i wchodzących na rynek pojazdach od takich producentów jak Mercedes-Benz, Volvo, BMW, Ford, GM, i Honda to integracja systemu do starszych pojazdów była tematem wielu dyskusji w ostatnich miesiącach. Pioneer Electronics wyraził zainteresowanie wdrażaniem zgodności CarPlay w swoich obecnych i przyszłych produktach. Inne firmy, takie jak Kenwood wskazały, że badają możliwości integracji CarPlay choć nie jest ona dla nich priorytetem.

Ostatnio, motoryzacyjna firma Clarion także zasugerowała możliwość wprowadzenia CarPlay w swoich systemach audio przeznaczonych do samochodów. W wydanym oświadczeniu firma zauważyła, że ​​pracuje z Apple „od początku” i że będzie dalej rozwijać swój system Smart Access oraz CarPlay dla innych celów. Ostatecznie, firma stwierdziła, że będzie wspierać CarPlay zarówno w swoich produktach zewnętrznych jak i tych firmowo montowanych w samochodach w tym samym momencie.

Apple ogłosił swoją funkcję integracji systemu iOS do dojazu pojazdu CarPlay w zeszłym miesiącu na Geneva International Motor Show. Funkcja pozwala przejąć wyświetlacz iPhone’a na desce rozdzielczej samochodu, zapewniając głosowy dostęp kontrolowany przez Siri do takich funkcji jak nawigacja, funkcje telefonu, wiadomości i muzyki. Funkcja została zawarta w aktualizacji iOS 7.1 i współpracuje z urządzeniami ze złączem Lighting czyli iPhone’em 5, iPhone’em 5S i iPhone’em 5C.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx