poniedziałek, 27 maja

 

Aplikacja Facebook Messenger na iOS została zaktualizowana o nowy wygląd, który ma na celu uproszczenie aplikacji z naciskiem na relacje i znajomych, a także na usunięcie czat botów i gier na czacie.

Aby zminimalizować i przyspieszyć aplikację Messenger, najnowsza aktualizacja pozbywa się karty Odkrywaj, w której znajdowały się czaty botów, firm i gier. Funkcje te zostały ukryte, a nie usunięte, i nadal można uzyskać do nich dostęp za pośrednictwem paska wyszukiwania Messenger, jeśli użytkownicy ich szukają.

Tymczasem Facebook nadal wypycha Relacje (funkcja mediów społecznościowych, którą przejął ze Snapchata), dzieląc zakładkę Osoby na ekrany i domyślnie otwierając w nowej zakładce relacje znajomych. W rezultacie musisz teraz dotknąć zakładki Aktywni, aby zobaczyć, którzy znajomi są online.

Według TechCrunch, zmiany są wynikiem odwrócenia przez Facebooka strategii, dzięki której boty czatu miały kluczowe znaczenie dla aplikacji Messenger. Teraz chce, aby użytkownicy spędzali czas na rozmowach ze znajomymi i konsumowaniu treści zamiast grać w gry i odkrywać boty czatu dla sklepów i firm.

Ogólnie zmiany przybliżają Messengera do wrażeń z aplikacji WhatsApp. Facebook twierdzi, że aktualizacja jest obecnie wdrażana i powinna zostać w pełni wdrożona do końca tygodnia.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx