czwartek, 11 lipca

Kurs akcji Apple przekroczył granicę 200 dolarów i stale rośnie osiągając nowy rekord wszechczasów. Wszystko to zaledwie dzień po tym, jak firma zaprezentowała pakiet funkcji sztucznej inteligencji o nazwie Apple Intelligence, który pojawi się w systemach iOS 18, iPadOS 18 i macOS Sequoia.

Wartość akcji Apple ulegała pięciokrotnemu podziałowi od czasu debiutu giełdowego spółki. Ostatni z nich miał miejsce w 2020 roku i polegał na podziale akcji w stosunku 4 do 1. Oznacza to, że gdyby nigdy nie doszło do podziałów, cena akcji Apple przekraczałaby dziś 45 000 dolarów (zakładając niezmienność innych czynników).

Od czasu debiutu ChatGPT w 2022 roku, sztuczna inteligencja generatywna stała się gorącym tematem. Inwestorzy z niecierpliwością oczekiwali na plany Apple dotyczące tej technologii.

W zeszłym tygodniu, w związku z dużym popytem na czipy serwerowe do obsługi AI, Nvidia na krótko wyprzedziła Apple, stając się drugą najcenniejszą firmą na świecie. W chwili pisania tego tekstu, Apple znów jest na pierwszym miejscu, z kapitalizacją rynkową na poziomie 3,35 biliona dolarów. Na drugim miejscu plasuje się Microsoft, którego kapitalizacja rynkowa wynosi niemal 3,26 biliona dolarów.

Funkcje Apple Intelligence nie są zawarte w pierwszej wersji beta systemów iOS 18, iPadOS 18 i macOS Sequoia, ale zostaną udostępnione tego lata tylko w Stanach Zjednoczonych. Nawet po publicznej premierze w późniejszej części roku, funkcje te nadal będą posiadały etykietę beta.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx