piątek, 30 września

Twórca oprogramowania i kompozytor Stephen Coyle opublikował niedawno na swoim blogu nowy artykuł, którego celem jest zmierzenie opóźnienia Bluetooth nowych słuchawek AirPods Pro firmy Apple i porównanie ich wydajności z AirPods poprzedniej generacji.

Jak zauważył Coyle, opóźnienie dźwięku Bluetooth w słuchawkach bezprzewodowych może obniżyć komfort korzystania z tych urządzeń, a w szczególności może powodować poważne problemy z niektórymi funkcjami dostępności zależnymi od dokładności dźwięku.

Coyle zmierzył opóźnienie sprawdzając, ile czasu upływa między uruchomieniem przez użytkownika dźwięku i usłyszeniem go w słuchawkach. Deweloper zwrócił uwagę, że dźwięki inicjowane przez użytkownika „są najczęściej spotykanym przykładem” opóźnienia Bluetooth, ponieważ są nieprzewidywalne i dlatego są trudne do zareagowania dla większości platform z finezją. Obejmują one kliknięcia na klawiaturze, funkcje ułatwień dostępu, takie jak VoiceOver, oraz efekty dźwiękowe w grach.

Wykorzystując domyślną klawiaturę iOS i własną grę Tapt jako metodę pomiaru tego opóźnienia, Coyle odkrył, że AirPods Pro mają najniższe średnie opóźnienie audio (mierzone w milisekundach) wśród całej linii AirPods. Dla AirPods 1 zmierzył on 274 ms między momentem wyzwolenia dźwięku a czasem, w którym dźwięk został usłyszany. AirPods 2 uzyskały 178 ms, a AirPods Pro 144 ms. Coyle nazwał to „kusząco blisko bezproblemowego”.

Test Coyle’a obejmował także słuchawki bezprzewodowe Beats Studio3 i Sony WH-CH700N, którym zmierzył odpowiednio około 250 ms i 225 ms. Deweloper uwzględnił te dwa urządzenia jako punkt odniesienia i wyjaśnił, że reprezentują one ogólny stan słuchawek Bluetooth w obecnej postaci, przy czym urządzenia takie jak Amazon Echo trzeciej generacji i głośnik Bluetooth JBL również osiągają wyniki mniej więcej na tym samym poziomie co Beats i urządzenia Sony.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx