wtorek, 18 czerwca

Badacze Apple odkryli, że urządzenia do noszenia takie jak AirPods, mogą być używane do szacowania częstości oddechów użytkownika, otwierając kolejną potencjalną drogę w inteligentnych czujnikach biometrycznych.

Częstość oddechów (RR) to metryka kliniczna stosowana do oceny ogólnego stanu zdrowia i sprawności fizycznej. W artykule wyróżnionym na stronie Apple Machine Learning Research i zauważonym przez MyHealthyApple naukowcy odkryli, że słuchawki są w stanie odbierać słyszalne wdechy i wydechy podczas wysiłku za pomocą wbudowanych mikrofonów urządzenia.

Według artykułu, atrakcyjność zdalnej oceny RR polega na tym, że oferuje opłacalną metodę śledzenia postępu choroby i sprawności sercowo-oddechowej w czasie przy użyciu „dostępnych, estetycznie akceptowalnych” nieinwazyjnych urządzeń do noszenia.

Chociaż w dokumencie nie ma podawanej nazwy AirPods jako takiej, wiadomo, że Apple zbadał potencjał dodania funkcji monitorowania stanu zdrowia do bezprzewodowych słuchawek. Jeden z patentów Apple opisywał system monitorowania kondycji oparty na słuchawkach dousznych, który integruje zaawansowany czujnik biometryczny wykrywający wskaźniki fizjologiczne, w tym temperaturę, tętno, poziom pocenia i inne, poprzez kontakt ze skórą i wbudowane czujniki ruchu.

Tymczasem DigiTimes zasugerował, że czujniki zdrowia mogą zostać włączone do AirPods w ciągu roku do dwóch lat, a wiceprezes Apple ds. technologii Kevin Lynch w czerwcu 2021 r. powiedział, że Apple może pewnego dnia wbudować funkcje zdrowotne do AirPods, aby zapewnić użytkownikom dodatkowe dane dotyczące zdrowia.

Oczekuje się już, że Apple doda obsługę śledzenia częstości oddechów za pomocą zegarka Apple Watch użytkownika w systemie iOS 15. Debiut nowych funkcji monitorowania stanu zdrowia w iOS 15 nie może być traktowany jako konkretny dowód na to, że Apple planuje wprowadzić je do Apple Watch Series 7, ale na pewno wkrótce się dowiemy. Oczekuje się, że Apple Watch Series 7 zostanie ogłoszony we wrześniu, wraz z trzecią generacją AirPods.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx