poniedziałek, 4 marca

Dziś rano DigiTimes poinformował, że Apple zamierza wypuścić AirPods trzeciej generacji z funkcją redukcji szumów do końca roku, co jest sprzeczne z pogłoskami, że AirPods 3 zostały przesunięte do 2020 roku.

Według źródeł branżowych, pod koniec 2019 roku Apple ma wypuścić na rynek swoją trzecią generację AirPods, nowe bezprzewodowe słuchawki wyposażone w funkcję redukcji szumów. Inventec z Tajwanu będzie podobno głównym asemblerem AirPods 3, podczas gdy chińska Luxshare Precision również otrzyma część zamówień na nowe urządzenie.

Dzisiejszy raport twierdzi, że Apple będzie odpierać konkurencję ze strony innych marek bezprzewodowych słuchawek dousznych, włączając funkcję redukcji szumów w swoich AirPodach trzeciej generacji, chociaż może to spowodować nowe wyzwania w zakresie projektowania i montażu.

Źródła podały, że eliminacja hałasu nie jest nową technologią, ale technologią trudną do opanowania. Z jednej strony, urządzenia półprzewodnikowe z trudem działają bez zakłóceń elektromagnetycznych, a z drugiej strony, dobre zaprojektowanie konstrukcji mikrofonu ze sprzężeniem zwrotnym do przodu w celu osiągnięcia harmonijnej pracy z innymi urządzeniami, jest wielkim wyzwaniem dla projektantów i montażystów.

Mówi się, że tajwański Inventec ma wyjątkową pozycję, aby sprostać wyzwaniom produkcyjnym AirPods 3, dzięki swoim rozległym doświadczeniom montażowym, dając producentowi większe szanse na zdobycie zamówień na montaż od Apple od chińskiej Luxshare Precision. Obecenie, obie firmy montują mniej więcej podobną część zamówień na AirPods 2, które zostały wypuszczone w zeszłym miesiącu.

Już wcześniej Mark Gurman z Bloomberga twierdził również, że trzecia generacja AirPods firmy Apple może zawierać funkcje redukcji szumów, a także nową konstrukcję i być może ulepszoną wodoodporność, która pozwoli AirPodsom wytrzymać „rozpryski wody i deszczu”. Jednak Gurman uważa, że AirPods 3 nie pojawią się do 2020 roku. W oparciu o fakt, że druga generacja AirPods była opóźniona o rok, przesunęło to cykl wypuszczania słuchawek.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx