sobota, 15 czerwca

Firma Adobe wypuściła dziś nowe wersje programów Photoshop Elements i Premiere Elements, które ze względu na przystępną cenę jest przeznaczone dla domowych użytkowników. Oprogramowanie do edycji zdjęć i wideo przeznaczone jest dla tych, którzy chcą ulepszać swoje zdjęcia i filmy za pomocą łatwych w użyciu narzędzi do edycji.

W programie Photoshop Elements 2021 firma Adobe wprowadza funkcję „Moving Photos”, która dodaje trochę ruchu do nieruchomych obrazów, podobnie jak w Live Photos. Z jej użyciem można stworzyć animowane pliki GIF z ruchem kamery 2D i 3D, z funkcją obsługiwaną przez Adobe Sensei.

Kolejna nowa funkcja, to dostosowywanie pochylenia twarzy, która może automatycznie dostosować pozycję twarzy osoby, aby upewnić się, że wszyscy na ujęciu patrzą we właściwym kierunku. Ta funkcja łączy inne istniejące funkcje edycji portretów, takie jak te, które dodają uśmiech lub zmniejszają efekt czerwonych oczu.

Do zdjęć można dodawać grafiki z cytatami, które dzięki wstępnie ustawionym szablonom, dają mnóstwo dostosowań i ciekawe opcje animacji.

Guided Edits czyli edycje z asystą to podstawa programów Photoshop Elements i Premiere Elements, dlatego lista dostępnych edycji z asystą została rozszerzona o pięć kolejnych. Od podstawowych poprawek po kreacje artystyczne, edycja z asystą eliminuje zgadywanie podczas edytowania zdjęć i filmów dzięki podążaniu za krokami, które pozwalają uczyć się ich na bieżąco.

W Premiere Elements 2021, oprogramowaniu Adobe do edycji wideo, dostępna jest nowa funkcja Select Object, którą może zastosować efekt specjalny do tylko jednej sekcji wideo podążający za tym zaznaczeniem w całym materiale.

Przyspieszona wydajność GPU umożliwia podgląd efektów wizualnych w elementach bez konieczności renderowania w celu szybszej edycji. Pozwala też szybko kadrować wideo dzięki przyspieszaniu GPU poprawiającemu wydajność. Adobe dodaje także 21 utworów muzycznych, które można dodawać do filmów, a także nowe narzędzia do tworzenia kopii zapasowych albumów według słów kluczowych, tagów i nie tylko.

Aby uzyskać więcej informacji na temat nowości w programach Photoshop Elements i Premiere Elements, odwiedź witrynę internetową Adobe. Aktualizacje można kupić już dziś za 102 EUR za pojedynczą aplikację i niecałe 154 EUR za dwie aplikacje w pakiecie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
Paweł
3 lat temu

co to za tytuł …?

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx