środa, 19 czerwca

W zeszłym roku, Phil Schiller opublikował na Twitterze link do raportu z badań, który odnotował znaczny wzrost mobilnego złośliwego oprogramowania, w szczególności na system Android. Raport stwierdzał, że ataki na Androida stanowiły 79 procent mobilnych zagrożeń, z zaledwie 0,7 procenta atakującymi iOS.

Dziś, Schiller po raz kolejny opublikował linka do corocznego raportu bezpieczeństwa opublikowanego przez Cisco. Raport, który ukazał się pod koniec ubiegłego tygodnia, zauważa, że 99 procent wszystkich szkodliwych programów ukierunkowane są na system Android. Chociaż prawdą jest, że nie wszystkie szkodliwe oprogramowanie jest przeznaczone do ściśle określonych urządzeń to te z iOS wychodzą z tego stosunkowo obronną ręką dzięki kontrolowanemu przez Apple mobilnemu ekosystemowi.

Cisco stwierdził, że 71 procent użytkowników Androida spotkało się ze szkodliwym oprogramowaniem internetowym w przeciwieństwie do zaledwie 14% użytkowników iPhone’ów, którzy weszli w kontakt z takim oprogramowaniem. Raport przypomina, że ​​dbałość Apple o bezpieczeństwo mobilne systemu iOS jest jednym z jego największych priorytetów. Jeśli zatem bezpieczeństwo jest dla Was kluczowym czynnikiem przy wyborze mobilnego systemu operacyjnego, to decyzja jest prosta.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx