poniedziałek, 15 sierpnia

Gaston D’Aquino mówi, że Apple Watch uratował mu życie. Dzieląc się swoją historią, ma nadzieję, że pomoże to uratować życie innych.

Według South China Morning Post, 76-latek siedział w kościele, gdy jego zegarek Apple Watch ostrzegł go o podwyższonym rytmie serca. Po przeczytaniu wcześniejszych podobnych historii, udał się bezpośrednio do lokalnego szpitala.

„Powiedziałem lekarzowi, że nie wiem, dlaczego tu jestem, ale mój zegarek mówi, że mam podwyższone tętno” – powiedział D’Aquino. „Doktor zapytał: Czujesz coś? ” Powiedziałem nie, czuję się dobrze, nic nie jest nie tak.”

Gdy po badaniu elektrokardiografem lekarz zauważył, że coś jest nie tak, przeprowadził testy i odkrył, że dwie z jego trzech głównych tętnic wieńcowych zostały całkowicie zablokowane, a trzecia była zablokowana w 90 procentach. Oczywiście oznaczało to, że był narażony na potencjalnie śmiertelny atak serca.

D’Aquino powiedział, że wcześniej odwiedził kardiologa, który przepisał mu codzienne leki na cukrzycę, wysoki poziom cholesterolu i wysokie ciśnienie krwi, ale nigdy nie było oznak, że są to jakieś głębsze problemy.

Po tym, jak lekarze podzielili się wynikami testu, D’Aquino szybko zgodził się na angioplastykę, procedurę przywracania przepływu krwi do serca poprzez wszczepienie maleńkich stentów w zatkane lub zablokowane tętnice. Następnego dnia został wypisany do domu i powiedział: „wszystko poszło dobrze, a ja czuję się znacznie lepiej.”

„Posiadanie nowego życia to dobra rzecz” – powiedział. „Następnego ranka budzisz się i rozglądasz się dookoła, wszystko wygląda piękniej, to wspaniałe uczucie, to uczucie jest czymś wyjątkowym”.

Jako entuzjastyczny fan Apple, D’Aquino wysłał e-mail do dyrektora Apple’a, Tima Cooka na początku kwietnia. Opowiadając swoją historię, zauważył, że „to był pierwszy raz, gdy jego alarm cokolwiek mu pokazał, ale nie czuł nic, żadnych zawrotów głowy ani bólu” i dodał, że „krótko mówiąc, byłem chodzącą bombą zegarową”.

„Proszę dalej promować używanie zegarka Apple Watch dla każdego, kto ma problemy z sercem .. Dwa tygodnie temu straciłem kuzyna na atak serca, a gdyby miał zegarek Apple Watch, mógłby mieć taką samą możliwość, jaką miałem ja – życie. „

Cook odpowiedział, że „jest zadowolony”, że D’Aquino ma się dobrze. „Doceniam to, że poświęciłeś czas na podzielenie się swoją historią, która inspiruje nas by iść dalej”.

Sytuacja D’Aquino mogła być inna, gdyby nie zdolność zegarka Apple Watch do wykrycia podwyższonego tętna, wprowadzonego w systemie watchOS 4. Po jej włączeniu funkcja powiadamia użytkownika, gdy jego tętno pozostaje powyżej wybranych uderzeń na minutę, podczas gdy wydaje się być on nieaktywny przez okres 10 minut.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx