piątek, 12 kwietnia

Według raportu Global Monthly Handset Model Sales Tracker firmy Counterpoint Research, modele iPhone’a firmy Apple zdominowały listę 10 najlepiej sprzedających się smartfonów w 2023 roku. Na liście znalazły się jedynie urządzenia Samsunga ze średniej półki.

Apple zajął siedem czołowych miejsc. W pierwszej trójce znalazły się modele iPhone’a 14, które stały się najlepiej sprzedającym się smartfonem roku 2023, przy czym połowa sprzedaży przypadała na Stany Zjednoczone i Chiny. Model ten miał udział 19% całkowitej sprzedaży iPhone’a w 2023 roku.

iPhone 13 zajął czwarte miejsce, głównie dzięki popularności w Japonii i Indiach, podczas gdy modele iPhone’a 15 zajęły piąte, szóste i siódme miejsce, a iPhone 15 Pro Max był najlepiej sprzedającym się modelem w najnowszej ofercie Apple, pomimo stosunkowo późnej premiery we wrześniu ubiegłego roku. W raporcie czytamy:

Całkowita sprzedaż Apple w 2023 roku utrzymała się na stałym poziomie, mimo spadku wartości głównych konkurentów. Stabilność ta wynikała częściowo ze znacznego ożywienia na rynkach wschodzących, takich jak Indie oraz Bliski Wschód i Afryka (MEA). W 2023 roku Indie stały się piątym rynkiem smartfonów, który przekroczył 10 milionów sprzedaży iPhone’ów w ciągu jednego roku, co podkreśla rosnące znaczenie tego rynku dla Apple. Czynniki te przyczyniły się do tego, że sprzedaż iPhone’a serii 15 dorównała wynikom iPhone’a serii 14 w 2022 roku.

Budżetowe urządzenia Samsunga z serii A zajęły ósme, dziewiąte i dziesiąte miejsca dzięki ich dobremu stosunkowi ceny do jakości, jednak żaden z flagowych telefonów Galaxy koreańskiej firmy nawet nie znalazł się na liście.

Badanie Counterpoint potwierdza wcześniejsze dane firmy badawczej IDC, które wykazały, że w 2023 roku Apple wyprzedził Samsunga na pozycji czołowego światowego producenta smartfonów, dostarczając po raz pierwszy więcej telefonów rocznie niż Samsung.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx