środa, 29 czerwca

Wczoraj, czyli 5 października, przypadała szósta rocznica śmierci Steva Jobsa, współzałożyciela firmy Apple. O tym szczególnym dniu i człowieku przypomniał na Twitterze Tim Cook, obecny prezes firmy.

Jobs, który stworzył firmę Apple w 1976 roku wraz ze Steve’em Wozniakiem i Ronaldem Wayne’em, wprowadził w swojej historii trzy najbardziej charakterystyczne produkty firmy: komputer Macintosh w 1984 roku, iPoda w 2001 roku i iPhone’a w 2007 roku.
 

Z powodu komplikacji zdrowotnych 24 sierpnia 2011 roku zrezygnował ze stanowiska dyrektora generalnego, a niedługo potem, 5 października 2011 roku zmarł zaledwie jeden dzień po tym, jak firma Apple zaprezentowała iPhone’a 4S, pierwsze urządzenie z Siri.

W rzeczywistości Jobs miał 12 lat przerwy od firmy Apple od 1985 roku. W tym czasie założył firmę komputerową i programistyczną NeXT, a także finansował dział grafiki komputerowej Lucasfilm, znaną jako Pixar. Firma Apple przejęła firmę NeXT w 1997 roku przywracając Jobsa do firmy. Pod jego kierownictwem Apple odbiła się od skraju bankructwa, stając się najcenniejszą firmą na świecie tuż przed jego śmiercią.

Firma Apple nazwała imieniem Steve Jobs amfiteatr w swojej nowej siedzibie w Apple Park w Cupertino w Kalifornii. Cook wspomniał również Steve’a Jobsa podczas otwarcia pierwszej w historii imprezy Apple w nowym amfiteatrze.
Jobs miał 56 lat…

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx