poniedziałek, 27 czerwca

itunes

Użytkownicy iTunes wydają średnio 40 dolarów rocznie na treści cyfrowe, wynika z najnowszego raportu Asymco Horace Dedio. I z tych ponad 500 milionów użytkowników, Apple ma ponad 5,5 miliarda dolarów przychodów ze sprzedaży w iTunes co kwartał.

To więcej niż wiele firm technologicznych może osiągnąć w całości, a Apple dostaje tyle tylko za jedną usługę. Oczywiście iTunes obejmuje wiele różnych produktów. Zaczął od sprzedaży muzyki, ale teraz klienci mogą tam kupować filmy, programy TV, książki i oczywiście aplikacje. A klienci kupują te rzeczy w niesamowitych ilościach.

iTunes ma obecnie ponad 1000 pobrań w każdej sekundzie, a aplikacje stanowią z tego aż 80%. Nic więc dziwnego, że Apple zapłacił deweloperom aplikacji do tej pory ponad 9 miliardów dolarów. I nie dziwi też fakt, że liczba pobranych plików aplikacji z iTunes jest tak duża, że stanowi obecnie 74% wszystkich sprzedaży aplikacji na całym świecie.

Pliki muzyczne są drugą najczęściej pobieraną kategorią, a po nich znajdują się pliki wideo – w tym teledyski, programy telewizyjne i filmy. Książki znajdują się na miejscu czwartym.

Screen-Shot-2013-05-12-at-5-12-8.34.37-AM-620x550

To i tak dość zaskakujące, że przy tak ogromnych liczbach wychodzi, że przeciętny użytkownik iTunes wydaje około 40 dolarów ( czyli około 120 zł ) na rok. Można dość łatwo wydać znacznie więcej i to tylko na aplikacje. Kupując samą AutoMapę na rok już prawie przekraczamy ten budżet. Nie mówiąc już o muzyce czy jakimś filmie. Liczby te pokazują zatem, że z pewnością jest jeszcze sporo miejsca na wzrost Apple.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx