środa, 19 czerwca

Według szanowanego analityka wyświetlaczy Rossa Younga, Apple planuje wypuścić w czerwcu tego roku wersję „Pro” swojego nowego wyświetlacza Studio Display, który będzie miał 27 cali, mini-LED i ProMotion.

W tweecie Young informuje, że nadal spodziewa się wypuszczenia przez Apple 27-calowego wyświetlacza mini-LED w czerwcu i potwierdził takie plany ze źródłami w łańcuchu dostaw Apple. Young powiedział wcześniej, że iMac Pro zostanie uruchomiony już latem 2022 roku, ale już nie wierzy, że tak się stanie.

Young wyjaśnia, że jego źródła nie były świadome separacji między komputerami iMac, Mac Studio i Studio Display, co wprowadza zamieszanie w dokładnych planach Apple.

Zamieszanie wynikało prawdopodobnie z faktu, że Studio Display i prawdopodobnie Studio Display Pro mają kamerę internetową i wbudowany chip Apple, dzięki czemu wyglądają jak iMac, a tak nie jest. Wygląda na to, że wcześniejsze pogłoski o premierze „iMac Pro” w czerwcu nie odnosiły się do rzeczywistego iMaca, ale do wersji Pro monitora Studio Display.

Dzisiejsza plotka o „Studio Display Pro” dodaje również więcej jasności do informacji udostępnionych przez analityka Apple, Ming-Chi Kuo, który w tym tygodniu powiedział, że „iMac Pro” nie pojawi się na rynku do 2023 roku. Z drugiej strony, Kuo poinformował, że Apple może nie wypuści w tym roku żadnych urządzeń mini-LED ze względu na obawy związane z kosztami, więc okaże się, co dokładnie Apple zaplanował na czerwiec, w okolicach WWDC.

Podczas konferencji w tym tygodniu Apple wspomniał komputerze Mac Pro z chipem Apple Silicon, sugerując, że premiera może nastąpić całkiem niedługo. Mówiąc o przejściu na Apple Silicon w całej linii komputerów Mac, starszy wiceprezes Apple ds. inżynierii sprzętu, John Ternus, powiedział, że „jest jeszcze tylko jeden produkt: Mac Pro”, po czym dodał „to na kolejny dzień”.

Young spodziewa się, że Studio Display Pro zostanie wprowadzone na rynek wraz z nowym Mac Pro w czerwcu, potencjalnie zastępując Pro Display XDR w ofercie wyświetlaczy Apple.

Dodając jeszcze więcej zamieszania związanego z planami Apple, firma w tym tygodniu wycofała ze sprzedaży 27-calowego iMaca z procesorem Intel, pozostawiając pytania, czy pojawi się większy „iMac”, który dołączy do 24-calowego asortymentu Apple. Obecnie wydaje się, że klienci, którzy chcą mieć duży komputer stacjonarny typu all-in-one od Apple, będą musieli poczekać lub kupić 27-calowy wyświetlacz Studio i sparować go z komputerem Mac.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx