poniedziałek, 22 lipca

Apple informuje, że uruchomiło dziś dla developerów mozliwość migracji z kont MobileMe do iCloud jednocześnie informując nas jakie kroki zamierza podjąć z istniejącymi kontami MobileMe.

Mimo że konta MobileMe i iCloud są zupełnie inne, są elementy w któych się pokrywają. iCloud będzie kontynuowało usługi maila, kontaktów, kalendarza, zakładek, usługę „Find My Phone” oraz „Back to My Mac” ale nie będzie utrzymywało usług  „iWeb Publishing”, Galerii oraz iDisk. Funkcjami dodanymi do iCloud będzie obsługa iTunes „w chmurze”, upublicznianie zdjęć, dokumentów w chmurze, automatyczne zachowywanie pobranych aplikacji i książek, oraz tworzenie kopii zapasowych i przywracania urządzenia iOS.

W okresie przejściowym, Apple obiecał utrzymać aktywne istniejące konta MobileMe do 30 czerwca 2012 roku. Nie do końca było jasne było, jak Apple zamierzał przenieść dane do iCloud. Aktualnie klient indywidualny ma w usłudze  MobileMe 20GB miejsca ma dane.

Apple postanowił przenieść „jeden-do-jednego” konta MobileME do iCloud dając zarejestrowanym użytkownikom MobileMe do 20GB (+ 5GB wolnego) w iCloud bez żadnych opłat. Wcześniejsze doniesienia informaowały że normalna cena za taką powierzchnię dyskową iCloud będzie wynosiła 40 USD rocznie.

Użytkownicy są automatycznie informowani o terminie płatności dla wybranego planu do 30 czerwca 2012 – tego samego dnia nastąpi zamknięcie kont MobileMe. Do tego czasu można zdecydować się na downgrade i nie ponosić dodatkowych kosztów.

Apple zamierza uruchomić usługę iCloud jesienią wraz z nowym systemem iOS 5.

 

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx