środa, 24 lipca

Apple zgodził się rozstrzygnąć długotrwały, trwający ponad sześć lat pozew zbiorowy, w którym firma została oskarżona się o świadome spowalnianie urządzeń iPhone 4S po aktualizacji do iOS 9 w 2015 roku.

Apple zgodził się wypłacić niektórym właścicielom iPhone’ów 4S, którzy doświadczyli słabej wydajności, po 15 dolarów odszkodowania.

Pozew zbiorowy został wniesiony w grudniu 2015 roku przez powodów reprezentujących grupę klientów iPhone’ów 4S z Nowego Jorku i New Jersey. Pozew oskarżył Apple o fałszywą reklamę aktualizacji iOS 9 jako zapewniającej zwiększoną wydajność obsługiwanych urządzeń, w tym iPhone’a 4S.

Apple wprowadził iOS 9 z hasłem „Najbardziej zaawansowane doznania mobilne. Teraz jeszcze bardziej”. Aktualizacja zawierała proaktywne sugestie Siri, Slide Over, Split View, Obraz w obrazie na iPadzie itp. W przypadku iPhone’a Apple obiecał „ulepszenia, które zapewnią Ci bardziej responsywną wydajność”. Pozew zbiorowy argumentuje, że twierdzenie było fałszywym marketingiem iPhone’a 4S, najstarszego iPhone’a wspieranego przez iOS 9.

Zgodnie z ugodą Apple przeznaczył 20 milionów dolarów na rekompensatę dla właścicieli iPhonów 4S w Nowym Jorku i New Jersey, którzy doświadczyli słabej wydajności po aktualizacji do iOS 9. Klienci, którzy uważają, że mają prawo do 15 dolarów, muszą „złożyć oświadczenie pod karą krzywoprzysięstwa, że: zgodnie z ich najlepszą wiedzą, pobrali iOS 9 lub dowolną jego wersję na swojego iPhone’a 4S… w rezultacie ich iPhone 4S doświadczył znacznego spadku wydajności, więc jest się uprawnionym do wypłaty w wysokości 15 dolarów.”

Wkrótce ma powstać dedykowana strona internetowa, na której klienci, którzy uznają, że są uprawnieni do rozliczenia, będą mogli złożyć formularz, podając swoje imię i nazwisko, adres e-mail, numer seryjny iPhone’a 4S (jeśli to możliwe) oraz adres do korespondencji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx