poniedziałek, 27 maja

Wczoraj odbyła się zapowiadana już dużo wcześniej aukcja jedynych w swoim rodzaju produktów zaprojektowanych przez wiceprezesa Apple ds. projektowania Jony’ego Ive i projektanta Marca Newsona. Pieniądze zebrane z aukcji wesprą fundusz akcji Product (RED), a stawki jakie osiągnęły cztery kluczowe produkty na niej wystawione zaczynają się od 461 000 dolarów do 1,8 miliona dolarów.

Spore zainteresowanie wzbudził czerwony Mac Pro zaprojektowany przez projektancki duet, który został sprzedany za 977 000 dolarów, choć szacunkowo przewidywano, że ten komputer stacjonarny zostanie sprzedany za max 60 000 dolarów. Ponadto, sprzedano słuchawki EarPods z litego złota, które osiągnęły wartość 461 000 dolarów, pomimo wcześniejszych szacunków na maksymalną stawkę w wysokości 25 000 dolarów. Specjalną edycję aparatu Leica i jedyne w swoim rodzaju aluminiowe biurko sprzedano odpowiednio za 1,8 miliona dolarów i 1,68 miliona dolarów.

Na aukcji również sprzedano wiele innych przedmiotów, które powstawały lub były w pewien sposób odmienione przez Ive i Newson’a, takie jak fortepian Steinway & Sons sprzedany za 1,925 miliona dolarów i wyjątkowa butelka szampana Dom Perignon 1966 z niestandardowych czerwoną etykietą, sprzedana za 93 750 dolarów.

W sumie, wszystkie zlicytowane produkty na tej specjalnej imprezie dały blisko 13 milionów dolarów. Wpływy z aukcji trafią na konto Product (RED), wieloletniego partnera firmy Apple. Apple zebrał od 2006 roku na cele charytatywne ponad 65 milionów dolarów ze sprzedaży produktów opatrzonych logiem(PRODUCT) RED.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx