piątek, 1 marca

Zoom, aplikacja do wideokonferencji, z której korzysta obecnie wiele osób, aby utrzymywać kontakt ze współpracownikami podczas pracy w domu, wysyłała dane do Facebooka, nie ujawniając tej informacji swoimi klientom.

Na dzień dzisiejszy Zoom zaktualizował aplikację na iOS, aby usunąć pakiet SDK, który udostępniał dane Facebookowi za pomocą funkcji logowania za pomocą Facebooka poinformowała witryna Motherboard, która jako pierwsza odkryła praktyki udostępniania danych Zoom.

Zoom dostarczał Facebookowi dane, które zawierały informacje kiedy użytkownik otworzył aplikację, a także strefę czasową, miasto i dane urządzenia. Polityka prywatności Zoom nie wyjaśniała, że dane zostały udostępnione Facebookowi.

W oświadczeniu, rzecznik Zoom powiedział, że Zoom nie był świadomy, że zestaw SDK Facebooka zbiera niepotrzebne dane z urządzenia.

„Zoom bardzo poważnie traktuje prywatność swoich użytkowników. Pierwotnie wdrożyliśmy funkcję„ Zaloguj się za pomocą Facebooka ”za pomocą Facebook SDK, aby zapewnić naszym użytkownikom inny wygodny sposób na dostęp do naszej platformy. Jednak ostatnio dowiedzieliśmy się, że Facebook SDK zbierał niepotrzebne dane z urządzenia”.

„Dane gromadzone przez zestaw SDK Facebooka nie zawierały żadnych osobistych informacji o użytkowniku, ale raczej zawierały dane o urządzeniach użytkowników, takich jak typ i wersja mobilnego systemu operacyjnego, strefa czasowa urządzenia, system operacyjny urządzenia, model i operatora, rozmiar ekranu, procesor i miejsce na dysku”.

„Będziemy usuwać zestaw SDK Facebooka i ponownie konfigurować tę funkcję, aby użytkownicy mogli nadal logować się za pomocą Facebooka za pośrednictwem swojej przeglądarki. Użytkownicy będą musieli zaktualizować najnowszą wersję naszej aplikacji, gdy tylko będzie ona dostępna. Serdecznie przepraszamy za to niedopatrzenie i pozostajemy głęboko zaangażowani w ochronę danych naszych użytkowników”.

Motherboard potwierdził, że najnowsza wersja aplikacji iOS nie przesyła już danych do Facebooka, gdy jest otwarta.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx