wtorek, 25 czerwca

My Passport Wireless_na biurku

WD, spółka należąca do Western Digital i światowy lider w branży produktów cyfrowego stylu życia, zaprezentowała dziś dysk twardy My Passport Wireless. To łatwe w obsłudze urządzenie, które wyposażono w moduł bezprzewodowy Wi-Fi™, dzięki czemu konsumenci mogą zapisywać, odczytywać i udostępniać informacje zachowane na dysku za pomocą dowolnego smartfonu, tabletu, komputera lub innego urządzenia — bez używania kabli. My Passport Wireless jest idealnym towarzyszem osób pracujących poza biurem i podróżujących rodzin, gdyż może połączyć się ze wszystkimi komputerami oraz urządzeniami mobilnymi bezprzewodowo i bez dostępu do Internetu. W przypadku potrzeby przesłania dużych ilości danych, dysk można podłączyć do komputera za pomocą kabla, zyskując szybkie połączenie przez złącze USB 3.0.

„10. rocznica naszej linii dysków przenośnych WD My Passport® jest niezaprzeczalnym sukcesem”, mówi Jim Welsh, wicedyrektor generalny pionu WD Content Solutions Business i sprzedaży. „Nasz nowy dysk My Passport Wireless jest kolejnym ogniwem w ewolucyjnym łańcuchu produktów z tej serii, zaprojektowanym z myślą o dzisiejszych konsumentach, którzy nieustannie znajdują się w ruchu. Coraz więcej posiadanych przez nas urządzeń mobilnych ma zbyt małą pojemność, a do tej pory nie mieliśmy możliwości skopiowania danych z zapełnionego telefonu lub smartfonu podczas podróży. Teraz konsumenci otrzymują napęd, który z łatwością przechowa materiały z wszystkich urządzeń przed powrotem do domu lub biura.

Dysk My Passport Wireless tworzy własną sieć bezprzewodową, obsługując do 8 urządzeń jednocześnie i umożliwiającą dostęp do całej zawartości dysku. Modele o pojemności 500 GB, 1 TB i 2 TB, umożliwiają przechowywanie i łatwy dostęp do setek godzin filmów oraz muzyki, a także zdjęć oraz innych plików cyfrowych zapisanych na smartfonach i tabletach, które zwykle nie mają wiele przestrzeni na dane.

Przenośny napęd został wyposażony w moduł obsługujący standard 802.11n z technologią MIMO, który zapewnia doskonałą wydajność sieci i umożliwia szybkie przesyłanie plików, w tym także jednoczesne strumieniowanie do czterech filmów w jakości HD. Wbudowany akumulator zapewnia do sześciu godzin pracy w trybie strumieniowania, a także do 20 w trybie oczekiwania, dzięki czemu napęd WD My Passport Wireless jest idealnym towarzyszem podróży.

Posiadacze nowego dysku zyskują także dostęp do ulubionych materiałów cyfrowych w każdym miejscu i czasie za pomocą wielokrotnie nagradzanej aplikacji mobilnej WD My Cloud® dostępnej na urządzenia z systemami operacyjnymi iOS® oraz Android™. Aplikacja mobilna WD My Cloud pozwala w prosty sposób nawiązać połączenie z My Passport Wireless, a po skonfigurowaniu zapewnia dostęp do funkcji przeglądania, udostępniania oraz odtwarzania plików przechowywanych na dysku. Aplikacja WD My Cloud pozwala również zebrać wszystkie pliki użytkownika w jednej aplikacji obsługiwanej za pomocą jednolitego interfejsu, zapewniając dostęp do zawartości przechowywanych na napędach My Passport Wireless, WD My Cloud oraz w serwisach magazynowych w chmurze, takich jak Dropbox™, OneDrive™ czy Google Drive™.

Nowy przenośny dysk z modułem bezprzewodowym jest czymś więcej, niż idealnym towarzyszem smartfonu lub tabletu – wbudowane gniazdo na karty SD czyni go niezmiernie przydatnym urządzeniem dla posiadaczy aparatów fotograficznych. Zarówno profesjonalni fotografowie, którzy potrzebują dużo miejsca na projekty zdjęciowe lub filmowe, jak i rodzina robiąca dużo zdjęć na wakacjach z pewnością skorzystają z tej funkcji My Passport Wireless — pojemność kart pamięci nie będzie już przeszkodą. Wbudowane gniazdo na karty SD umożliwia opróżnienie kart pamięci bezpośrednio na dysk, dzięki czemu będą one szybko gotowe do wykonania kolejnych zdjęć. Zintegrowana obsługa protokołu FTP pozwala podłączyć aparaty z modułem bezprzewodowym, które obsługują tę funkcję i automatycznie przesyłać zdjęcia , gdy tylko oba urządzenia znajdą się w swoim zasięgu.

Cena i Dostępność

Dysk My Passport Wireless jest już dostępny w wybranych sklepach oraz w sklepie wdstore.com. Rekomendowane ceny sprzedaży to 799 PLN za 1 TB oraz 999 PLN za 2 TB. Pojemność 500GB jest dostępna w wdstore.com w cenie $129.99 USD. Aplikację WD My Cloud można pobrać z App Store.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx