poniedziałek, 22 kwietnia

IPad firmy Apple, w swojej eleganckiej, aluminiowej obudowie i dużym 9,7-calowym wyświetlaczem uważany jest powszechnie za jeden z najpiękniejszych tabletów dostępnych na rynku. Oczywiście to ocena nieobiektywna. Ale był czas, kiedy był tak gruby jak pierwsze notebooki i wykonany z tandetnego białego plastiku. Widać to na zdjęciach tego wczesnego prototypu iPada.

Zdjęcia opublikowane przez NetworldWorld są częścią depozytu Jony Ive’a z trwającego sporu pomiędzy Apple i Samsungiem. Według Ive, przedstawiają prototyp iPada z okresu między rokiem 2002 i 2004.

Moje wspomnienia kiedy po raz pierwszy je zobaczyłem są bardzo mgliste, ale zgaduję, że mogą pochodzić gdzieś pomiędzy 2002 a 2004 rokiem. Może to był był model podobny do tego, kiedy po raz pierwszy badano konstrukcję tabletu, który ostatecznie stał się iPadem.

Niektórzy uważają, że wygląda trochę jak obudowa starego, białego MacBook’a z ekranem dotykowym umieszczonym na górze. W rzeczywistości, niezależnie od jego grubości, jest trochę podobny do iPada, którego mamy dzisiaj – nawet złącze dokujące znajduje się w tym samym miejscu czyli w dolnej części urządzenia.

Oczywiście firma Apple musiała wtedy zrobić dużo grubsze urządzenie z powodu poziomu techniki w tym czasie. Wygląda też, że przycisk Home jeszcze wtedy nie został wynaleziony.

 

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx