piątek, 12 lipca

Wiele z Was skarży się, że nowe, ciekawe aplikacje często trafiają tylko do Amerykańskiego App Store, a czasem nigdy nie zobaczymy ich w naszym rodzimym sklepie z aplikacjami Apple. Często to deweloperzy aplikacji dla iPhone’a wybierają, w jakich krajach ma pojawić się ich dzieło. Niektóre hity omijają polski AppStore szerokim łukiem i teoretycznie nie ma możliwości, aby zaopatrzyć się w te aplikacje poprzez polski sklep.

Można jednak założyć sobie drugie konto, ‘amerykańskie’, i ściągać tytuły, które uciekają nam sprzed nosa. A jak się okazuje nie jest to takie trudne, dlatego postanowiliśmy przedstawić Wam krótki poradnik.

 1. Jeśli jesteś zalogowany do jakiegoś konta AppStore, to się wyloguj (Sklep>Wyloguj się).
 2. W iTunes Store przewijasz na sam dół okna i klikasz Poland, a następnie wybierasz z listy United States.
 3. Znajdujesz jakąkolwiek, bezpłatną aplikację w AppStore i klikasz na Get App. Zostaniesz poproszony o zarejestrowanie się w sklepie lub wpisanie danych. Oczywiście wybieramy utworzenie nowego konta.
 4. Przechodzimy przez akceptację umowy itp., aż w końcu podajemy dane.
  • W pierwszym oknie wpisywania danych podajemy wszystkie prawdziwe dane.
  • W drugim zaś oknie na początku zaznaczamy, że nie będziemy korzystać z karty (zaznaczamy opcję None).
  • Wpisujemy jakiekolwiek dane do momentu podania nazwy miasta, stanu, kodu pocztowego oraz telefonu. Tutaj kolejno możemy wpisać w nazwę miasta Lake San Marcos, kod pocztowy 92069, stan California oraz numer telefonu przykładowo 123 1234567 (ewentualnie możesz wprowadzić inne dane, również odpowiadające dla terenu Ameryki).
 5. Odbieramy maila na skrzynce, którą wcześniej zdefiniowaliśmy przy rejestracji i klikamy w link aktywacyjny konto.
 6. Logujemy się do AppStore i pobieramy interesujące nas, bezpłatne rzeczy

Oczywiście nie zalecamy korzystania z amerykańskiego App Store na co dzień, gdyż nasz sklep często oferuje aplikacje dostosowane do naszego kraju czy to po prostu w polskiej wersji językowej. Nie mniej w razie potrzeby miejcie świadomość, że takie rozwiązanie jest możliwe.

 

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kuba
Kuba
10 lat temu

Podałeś na maca a nie na IOS. Napraw to.

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx