wtorek, 18 czerwca

W iBookstore swoją premierę ma właśnie darmowy i do tego interaktywny e-book „The Beatles – Yellow Submarine„. Film, na podstawie którego wydana została ta książka, opowiada o ataku na krainę Pepperland istot nienawidzących muzyki. Żółta łódź podwodna wysłana zostaje z misją znalezienia pomocy (trafia oczywiście do Liverpoolu, a jej kapitan odnajduje zespół The Beatles).

E-book jest  w sumie raczej albumem, którego rozmiary nie są przy tym standardowe – jest szerszy od większości wydawnictw dostępnych w iBookstore, przez co w widoku poziomym, na ekranie widzimy nie dwie strony, a jedną i kawałek drugiej.

Sam tekst może być czytany przez lektora, co także nie jest spotykane w przypadku tradycyjnych e-booków. Psychodeliczne obrazki mienią się kolorami, są częściowo animowane, a sama książka wzbogacona jest fragmentami filmu.

Mamy nieodparte wrażenie, że wydanie tej książki w iBookstore jest po części hołdem dla zmarłego niedawno Steve’a Jobsa – The Beatles był jednym z jego ulubionych zespołów. Książka jest na pewno świetnym wydawnictwem dla fanów tego zespołu.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ychmsJR6Rkk

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx