środa, 29 czerwca

yahoo-microsoft

Apple odnowił współpracę z Google związaną z mapami i wyszukiwarką w 2010 roku, ale z umowa podobno zawarta została do końca 2015 roku. Teraz, zarówno Yahoo jak i Microsoft aktywnie walczą by stać się domyślnym dostawcą wyszukiwania w Safari Apple.

Zarówno Microsoft jak i Yahoo mają już istniejące relacje z Apple. Yahoo dostarcza informacje giełdowe na iOS, a Microsoft Bing dostarcza Siri wyniki wyszukiwania. Kierownictwo obu firm podobno odzywało się już do Eddy Cue, wiceprezesa Apple ds. oprogramowania i usług internetowych, na temat potencjalnego porozumienia, które może zaowocować że jeden z nich wyprze Google z domyślnej wyszukiwarki urządzeń iOS i Mac. Nic nie wskazuje na to, że Apple podjął już decyzję i czy w ogóle firma ma zamiar zastąpić Google.

Yahoo miał chęć zawęzić relacje z Apple w przeszłości, ale sprawy potoczyły się w przeciwnym kierunku. Wraz z iOS 8 Apple wycofał się z danych pogodowych dostarczanych przez Yahoo, a zamiast tego zaczął pozyskiwać dane bezpośrednio od The Weather Channel.

Yahoo pracuje też podobno nad reorganizacją swojej mobilnej wyszukiwarki w nadziei na umowę z Apple i stanie się domyślnym usługodawcom wyszukiwania na iOS, ale firmy są wciąż w fazie dyskusji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx