środa, 24 lipca

Renomowany producent powerbanków, mat solarnych oraz okablowania do urządzeń mobilnych Xtorm wprowadza na polski rynek nową serię kabli USB/Lightning/USB-C – Xtorm Solid Blue. Wszystkie nowości pokryte są kevlarowo-nylonowym oplotem i wykorzystują system XFLEX zapobiegający uszkodzeniom w wyniku zginania.

Na problemy z okablowaniem narzeka większość użytkowników urządzeń mobilnych – niezależnie od tego, czy wykorzystują je tylko do ładowania swoich smartfonów (lub innego sprzętu), czy również do przenoszenia czy synchronizowania danych. Specyfika tych produktów sprawia, że są intensywnie używane, wyginane, zwijane i ściskane – co generuje uszkodzenia i dramatycznie skraca ich żywotność. Co istotne, problem ten jest nie tylko irytujący (gdy sprawia, że nie możemy naładować urządzenia lub przenieść danych), ale może też być potencjalnie niebezpieczny dla użytkownika lub smartfonu/tabletu – uszkodzony kabel może przecież spowodować np. spięcie. Kłopot ten w szczególności dotyczy standardowych, najtańszych kabli, które dołączane są przez producentów do smartfonów czy tabletów itp.

Rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w odpowiednio solidny, odporny na uszkodzenia przewód – taki jak najnowszy produkt firmy Xtorm: Solid Blue. Wszystkie dostępne wersje tego kabla wykonano ze specjalnie dobranych, trwałych materiałów – dotyczy to zarówno przewodów, jak i wtyczek oraz oplotu. Ten ostatni wykonany został z wielowarstwowego, kompozytowego tworzywa, w skład którego wchodzi m.in. nylon oraz włókno DuPont™ Kevlar®. Takie zestawienie materiałów sprawiło, że kable są jednocześnie odpowiednio elastyczne i trwałe (producent informuje, że każdy kabel jest podczas testów zginany ponad 30,000 razy). Istotną ich cechą jest również zastosowanie technologii XFLEX, dzięki której umieszczone na obu końcach przewodu wtyczki są w pełni odporne na zginanie i uszkodzenia (jak wiadomo, to właśnie ten element przewodu jest zwykle najbardziej podatny na awarie).

W skład nowej serii wchodzą cztery modele: USB-A/Lightning, USB-A/USB-C, USB-C/USB-C oraz USB-A/Micro USB. Taki wybór sprawia, że praktycznie wszyscy użytkownicy urządzeń mobilnych znajdą produkt idealny do swoich potrzeb, niezależnie od tego, czy korzystają ze smartfonów i tabletów firmy Apple, urządzeń z systemem Android, czy przenośnych konsoli do gier, kamer sportowych, cyfrowych aparatów itp.

Wszystkie kable z serii mają długość 1 m i są objęte ograniczoną, dożywotnią gwarancją producenta (jej warunki znaleźć można na stronie firmy Xtorm). Cenę produktów z serii Xtorm Solid Blue ustalono na: od 69 (za wersję Micro USB) do 149 zł (USB-C/UCB-C).

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx