sobota, 2 marca

Zgodnie z szacunkami sprzedażowymi nowych notebooków udostępnionymi przez Strategy Analytics firma Apple dostarczyła szacunkowo 5,7 miliona komputerów przenośnych w pierwszym kwartale kalendarzowym 2021 roku.

Komputery przenośne Apple obejmują modele MacBook Pro i MacBook Air, z wyłączeniem Mac mini, Mac Pro i iMac.

sprzedaż notebooków Q1 2021

Apple był czwartym światowym dostawcą notebooków, ustępując miejsca Dellowi, HP i Lenovo, a wszystkie trzy firmy dostarczyły w tym kwartale od 10 do 16 milionów notebooków.

5,7 miliona sprzedanych notebooków Apple to wzrost o 94% w porównaniu z 2,9 milionami sprzedanymi w analogicznym kwartale poprzedniego roku, a silny wzrost wynika z ciągłego popytu na komputery Mac w czasie gdy wciąż ludzie pracują w domu i zaczynają przechodzić na hybrydowe model pracy częściowo z domu.

Udział Apple w rynku w tym kwartale wyniósł 8,4 procent, w porównaniu z 7,8 procent w zeszłym roku. Lenovo i HP nadal są liderami rynku, dostarczając różne notebooki PC z systemem Windows wraz z Chromebookami, które odnotowały silny wzrost w sektorze edukacyjnym.

Całkowita liczba dostaw notebooków wzrosła o 81 procent rok do roku wśród wszystkich głównych dostawców, ale w szczególności Apple mógł odnotować znaczny wzrost dzięki listopadowej premierze 13-calowego MacBooka Pro M1 i MacBooka Air M1, które znacznie przewyższają poprzednie modele z Intelem bez podwyżek cen.

Apple prawdopodobnie utrzyma wzrost sprzedaży swoich komputerów Mac, przygotowując się do wprowadzenia jeszcze mocniejszych urządzeń Apple Silicon pod koniec roku. Plotki sugerują, że trwają prace nad ulepszonymi 16-calowymi modelami MacBooka Pro, a ponadto nadal czekamy na wyższą wersję iMaca z wyświetlaczem 27-calowym. Oczekuje się również, że Apple wprowadzi nowego MacBooka Air i nowego MacBooka Pro, ale te mogą pojawić się dopiero w 2022 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx