środa, 22 maja

Edgar Rios jest nie tylko Photoshopowym geniuszem, ale bardzo dobrym wizjonerem przyszłości. Ekstrapolując z systemu iOS 7, Edgar wymyślił coś, co może być następną wersją systemu Mac OS. I wyszło mu to całkiem nieźle.

Czasami takie koncepcje bywają zbyt przesadzone i przerysowane wprowadzając rozwiązania, które nie mają sensu lub są absurdalne. Renderingi Edgara są jednak inteligentne, dość konserwatywne i wprowadzające pomysły, które rzeczywiście zrobiłyby lepiej dla korzystania z komputerów Mac.

Po pierwsze wygląd systemu operacyjnego, który jest płaski i kolorowy. Ale bardziej imponujący jest przebudowane Centrum Powiadomień z wyglądem matowego szkła oraz nowe Centrum Sterowania. Spośród nich to właśnie Centrum Sterowania wygląda najbardziej obiecująco. Jeśli gestem machnięcia od prawej krawędzi gładziku można wywołać informację, to dlaczego nie można machnąć z lewej strony, aby zobaczyć często używane elementy sterujące?

Aktualne elementy wchodzące w skład Centrum Sterowania nie są tak przydatne: kto potrzebuje regulacji jasności i głośności skoro istnieją klawisze na klawiaturze dostosowujące ekran i dźwięk? Ale już informacja o odtwarzanym albumie i skróty do elementów menu mogą być przydatne dla mniej zaawansowanych użytkowników. Co o tym myślicie?

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx