poniedziałek, 27 czerwca

Według analityka firmy DisplaySearch Richarda Shima w rozmowie z CNET produkcja 10-calowego wyświetlacza o rozdzielczości 2048×1536 przeznaczonego dla iPada 3 została rozpoczęta. Aby spełnić potencjalne wymagania konsumentów, Apple kupuje części potrzebne do produkcji nowego wyświetlacza od trzech dostawców – Samsunga, Sharpa i LG Display. Prawdopodobne wyświetlacze Retina w iPadzie 3 będa miały dwukrotnie większą liczbę pikseli od bieżących ekranów iPada i iPada 2. 

Shim mówi, że zakończenie prac nad aluminiowymi obudowami iPada 3 oraz zmodernizowanymi wyświetlaczami 4:3 może nastąpić już w grudniu, a kilka tygodni potem trafią one do montażu tabletu. Serwis 9to5mac.com odnalazł w systemie iOS 5 ślady świadczące o tym, że Apple testuje już iPada 3. Oznaczony jest on kodowo jako „J2″. Co ciekawe kilka dni temu o iPadzie 3 oznaczonym jako „J2″ lub „J1″ wspominał także serwis Digitimes, który zazwyczaj posiada dobre informacje.

Należy pamiętać, że nowy wyświetlacz Retina w iPad’zie 3 miałby więcej pikseli w pionie niż obecny na rynku, 27 calowy monitor Thunderbolt firmy Apple, o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli. To może dać mozliwość programistom i projektantom stworzenie nowych i unikalnych interfejsów dla nowego iPada.

Nowy iPad 3 według wcześniejszych zapowiedzi ma się pojawić w sprzedaży w okolicach marca 2012.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx