sobota, 2 marca

Koreański serwis The Elec poinformował, że Apple planuje wypuścić co najmniej jeden model iPada Pro z wyświetlaczem Mini-LED w pierwszej połowie 2021 roku o czym plotki mówią już od wielu miesięcy, ale z raportu dowiadujemy się jeszcze jednej ciekawej rzeczy.

Po wypuszczeniu na rynek pierwszego modelu iPada Pro z podświetleniem Mini-LED w pierwszej połowie 2021 roku, The Elec twierdzi, że Apple planuje wypuścić nowe modele iPada Pro z wyświetlaczami OLED w drugiej połowie roku. Według raportu, Samsung i LG są już w trakcie opracowywania wyświetlaczy OLED dla iPada Pro.

Wiele z dotychczasowych plotek głosiło, że podświetlenie Mini-LED może być ograniczone do nowego, 12,9-calowego iPada Pro z wyższej półki, który zostanie wprowadzony na rynek w marcu, więc możliwe jest, że reszta iPadów Pro będzie nadal używać tradycyjnych wyświetlaczy LCD po czym zostaną one ulepszone o wyświetlacze OLED pod koniec roku, choć cały plan nie jest na razie zbyt jasny.

Wyświetlacze mini-LED i OLED mają wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi wyświetlaczami LCD, w tym wyższą jasność, lepszy współczynnik kontrastu i zwiększoną wydajność energetyczną. Apple już używa technologii OLED w najnowszych iPhone’ach i Apple Watch.

Apple odświeżył ostatnio iPada Pro w marcu 2020 roku, ale była to raczej kosmetyczna zmiana, w tym chip A12Z Bionic, który jest zasadniczo tym samym chipem A12X z włączonym dodatkowym rdzeniem GPU, aparat ultraszerokokątny, skaner LiDAR dla ulepszonych doświadczeń z rozszerzonej rzeczywistości i lepiej brzmiące mikrofony. Była to pierwsza aktualizacja iPada Pro od czasu gruntownego zmiany wyglądu urządzenia w październiku 2018 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx