piątek, 24 marca

Szereg kodów znajdujący się w najnowszej wersji beta iTunes sugeruje, że Apple może wkrótce wprowadzić wsparcie dla wypożyczania aplikacji. Pozwalałoby to użytkownikom na wypożyczenie aplikacji na ograniczony czas w celu przetestowania i ostatecznej decyzji o kupnie pełnej wersji.

W szczególności wskazuje na to następujący wpis:

„Aplikacje są automatycznie usuwane z biblioteki iTunes na koniec okresu wynajmu. „

Wzmianka o „bibliotekach iTunes” zdaje się sugerować, że funkcja ta może być związana z aplikacjami na iOS, które są przechowywane w programie iTunes na komputerach stacjonarnych. Brak wersji demo dla aplikacji na iPhone’a i iPad’a zawsze był popularnym argumentem przeciwko procedurom App Store. Nasiliło się zwłaszcza po ostatnich ruchach konkurentów takich jak Microsoft, który wprowadził wsparcie dla wersji „trial” w sklepie z aplikacjami „Windows Phone marketplace”. Wynajem oczywiście różniłby się od wersji „free trials”, ale pozwalałby on użytkownikom lepiej rozważyć zakup przed kliknięciem przycisku „Kup”. Nie jest jasne czy wynajem aplikacji odbywałby się na określony czas, czy też umożliwiałby programistom wyłączenie niektórych funkcji z wersji wynajmowanych.  Wpis w kodzie „Czy chcesz rozpocząć korzystanie z aplikacji …” w odniesieniu do poprzedniego kodu też jest dość interesujący.

Apple iCloud pozwoli użytkownikom błyskawicznie przenosić zakupione nowe aplikacje na różne urządzenia, ale firma wciąż nie chce się zająć wersjami demo albo wypożyczanymi w App Store. Jeśli jednak te ciągi znaków na coś wskazują, to może Apple ogłosi na jutrzejszej konferencji nową funkcję wynajmu aplikacji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx