poniedziałek, 20 maja

Użytkownicy Safari zauważyli dziś dziwny problem powodujący zamykanie się przeglądarki zarówno na komputerach Mac i urządzeniach iOS. U kilku użytkowników Mac nie działa również autouzupełnianie podczas wprowadzania tekstu w pasku adresu przeglądarki Safari, a próba wywołania stron, w tym nawet takich jak Google całkowicie ją wyłącza. Dla wielu użytkowników iPhone’a i iPada, samo naciśnięcie paska adresu powoduje zamknięcie Safari.

Wyszukiwanie adresów, autouzupełnianie, ulubione strony i inne funkcje Safari polegają na wysłaniu i zwróceniu zapytania z serwerów Apple sugerując, że to właśnie tu leży problem. Problem wydaje się również zależeć od tego, co dana przeglądarka ostatnio buforowała.

Obecnie jedynym tymczasowym rozwiązaniem problemu dla iOS i komputerów Mac jest wyłączenie Sugestii Safari, które naprawiają wyłączanie się przeglądarki. Na urządzeniu z systemem iOS, należy przejść do menu Ustawienia, zakładki Safari i wyłączyć „Sugestie Safari”. Na komputerze Mac, to samo ustawienie znajduje się w Safari -> Preferencje -> Szukaj.

Alternatywnym rozwiązaniem jest otwarcie prywatnego okna przeglądania, co również rozwiązuje problem.

Problem wydaje się mieć wpływ na użytkowników na całym świecie i prawdopodobnie zostanie rozwiązany gdy Apple skoryguje usługi na własnych serwerach. Według BuzzFeed, Apple naprawia już problem, więc wkrótce wszystko powinno wrócić do normy.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx