niedziela, 17 października

Uznany analityk KGI Securities Ming-Chi Kuo wydał notatkę dla inwestorów, w której przewidział 10 oczekiwań związanych z trzema iPhone’ami, które mają zostać wydane w 2017 roku, w tym eliminację Touch ID w „iPhone’ie 8.”

Jest tam jeszcze kilka innych ciekawych szczegółów. W temacie Touch ID wyraźnie zauważono, że telefon iPhone 8 nie będzie obsługiwał rozpoznawania linii papilarnych. W notatce można przeczytać:

Ponieważ iPhone OLED nie obsługuje rozpoznawania odcisków palców uważamy, że może on polegać wyłącznie na rozpoznawaniu twarzy w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Uważamy jednak, że Apple będzie bardzo wymagający w odniesieniu do jakości wykrywania 3D, zwiększając tym samym trudności w produkcji sprzętu i tworzeniu oprogramowania.

Informacje podane Kuo zostały podane dalej przez Bloomberg w raporcie sugerującym, że Touch ID zostanie zastąpiony zaawansowaną technologią rozpoznawania twarzy w telefonie iPhone 8, dając większą wiarygodność przewidywaniom Kuo.

Drugą ciekawostka sugeruje, że iPhone 8 i towarzyszące mu urządzenia iPhone 7S i iPhone 7S Plus będą posiadały szklaną obudowę z metalowymi ramkami, aby ułatwić funkcjonowanie bezprzewodowej technologii WPC-standard. Standard WPC odnosi się do Wireless Power Consortium, który obsługuje funkcję ładowania bezprzewodowego Qi wbudowaną w wiele urządzeń z Androidem.

Według Kuo, bezprzewodowe ładowanie zostanie dodane za pośrednictwem opcjonalnego akcesorium, które będzie można zakupić obok nowych telefonów iPhone – nie będzie to domyślny dodatek dostępny w pudełku. Bezprzewodowe ładowanie Qi jest zgodne z plotkami, które przewidywały, że iPhone 8 będzie wspierać raczej ładowanie indukcyjne, a nie prawdziwe bezprzewodowe ładowanie.

przykład rozwiązania ładowania bezprzewodowego

Kuo wierzy także, że choć iPhone 8 będzie wyposażony w wbudowany układ dostarczania energii USB-C o wyższej efektywności ładowania, będzie on dostarczany z tym samym zasilaczem 5W wyposażonym w port USB-A, który jest dołączany do obecnych  iPhone’ów. Kabel USB-A do Lightning będzie również dostarczany jako wyposażenie standardowe. To odbiega od przewidywania analityka Barlays Blayne Curtisa, który w zeszłym tygodniu powiedział, że iPhone 8 będzie dostarczany z zasilaczem 10 W ze złączem USB-C.

Ostateczna prognoza Kuo ma związek z pamięcią RAM w trzech nowych modelach iPhone’a. Początkowo mówił on, że 4,7-calowy telefon iPhone 7S będzie zawierać 2 GB pamięci RAM, a 5,8-calowy iPhone 8 OLED i 5,5-calowy iPhone 7S Plus będą zawierać 3 GB pamięci RAM. Teraz jednak uważa on, że będzie to pamięć DRAM, a trzy nowe modele będą szybsze niż iPhone 7 odpowiednio o 10 do 15 procent dla lepszej wydajności AR.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x