niedziela, 3 marca

W wywiadzie poprzedzającym ogłoszenie wyników finansowych firmy Apple, dyrektor generalny Apple, Tim Cook, powiedział Bloombergowi, że pracownicy Apple w Stanach Zjednoczonych nie wrócą do swoich biur do początku 2021 roku, ponieważ koronawirus nadal rozprzestrzenia się w tym kraju.

Apple początkowo kazał niektórym pracownikom wrócić do swoich kampusów w połowie czerwca, a niektórzy kluczowi pracownicy powrócili jeszcze wcześniej w maju, ale wydaje się, że większość pracowników będzie nadal wykonywać swoją pracę w swoich domach do końca roku.

„Przesunęliśmy okres, w którym pracownicy w USA będą wracać do biur do początku przyszłego roku” – powiedział Cook w wywiadzie dla Bloomberg TV. „Wykraczanie poza to będzie zależeć od sukcesu szczepionki, sukcesów w leczeniu i lokalnych warunków” – dodał.

Cook powiedział, że proces ponownego otwarcia biur Apple będzie podobny do tego, w jaki sposób postępował ze swoimi sklepami detalicznymi. Porównał ten proces do „akordeonu”, w którym firma otwierała biura, a następnie zamykała je w razie potrzeby, w zależności od pojawiających się danych.

Inne firmy technologiczne, takie jak Facebook i Google, poinformowały w czerwcu, że pracownicy będą mogli pracować z domu przez cały 2020 rok, a Twitter i Square pozwolą pracownikom pracować na stałe z domu, jeśli sami tak zdecydują.

Apple planował podejście wielofazowe, w ramach którego pracownicy będą wracać do biur przez całe miesiące letnie, ale poinformował pracowników w tamtym czasie, że jego plany są płynne i mogą się zmieniać w zależności od lokalnych i stanowych zaleceń.

Dyrektor finansowy Apple, Luca Maestri, podczas rozmowy dotyczącej wyników finansowych za drugi kwartał 2020 roku powiedział, że Apple stosuje ostrożne podejście zarówno do swoich obiektów korporacyjnych, jak i sklepów detalicznych, a firma próbuje zrozumieć, jak wirus ewoluuje w czasie. Większość pracowników będzie pracować w domu przez 2020 rok, po czym Apple dokona ponownej oceny.

Maestri powiedział, że liczy na szczepionkę i podejmie przyszłe decyzje z nią związane, gdy otrzyma więcej informacji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx