wtorek, 18 czerwca

Serwis The Verge potwierdza w swoich testach nowego iPada z 4G LTE, że wideorozmowy FaceTime nadal pozostają ograniczone tylko do sieci Wi-Fi pomimo tego, że LTE oferuje czasem większą przepustowość niż wiele sieci Wi-Fi.

Właśnie potwierdzono, że choć nowy iPad niewiarygodnie szybko pobiera i wysyła dane przez LTE, wideorozmowy FaceTime nadal nie działają bezpośrednio w sieci 4G. Widać to na powyższym zrzucie ekranu podczas próby nawiązania połączenia FaceTime przez LTE. Wyświetlany komunikat informuje, aby połączyć się z siecią Wi-Fi.

Nowy iPad podobno jest demonem prędkości dzięki LTE. Szybkość pobierania oraz wysyłania paczek z danymi jest imponująca. Niestety, dla operatorów komórkowych jest to niewystarczający argument. Opcja korzystania z usługi Face Time przez 4G nadal jest wyłączona!

Co ciekawe, to natywne zabezpieczenie bardzo łatwo obejść. Wystarczy nowego iPada użyć jako hotspota przy wykorzystaniu LTE. Następnie trzeba połączyć przez Wi-Fi iPhone’a z tak stworzonym punktem dostępowym i gotowe. Wszystko działa, jak należy!

Nie wiadomo, dlaczego zatem operatorzy wzbraniają się przed udostępnieniem usługi z poziomu iPada. Być może wystraszyli się zbyt dużego ruchu w swoich sieciach?

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx