piątek, 30 września

Chiński blog technologiczny wyhamował trend plotek na temat iPhone’a twierdząc, że otrzymał poufne informacje z łańcucha dostaw firmy Apple mówiące, że firma wyda w tym roku dwa modele iPhone’a, a nie trzy.

Micgadget.com opublikował plotkę w godzinach porannych, powołując się na „niektórych przyjaciół z Foxconn”, najwyraźniej „potwierdzając”, że Hon Hai otrzymał zamówienie na dwa modele, odpowiadające dwóm wersjom radykalnie przebudowanego iPhone’a OLED firmy Apple , tak zwanego „iPhone’a 8”.

To bardzo nietypowe, że plotka z łańcucha dostaw sprzeciwia się przeważającym założeniom, bardziej zgodnym z cyklem iPhone’a, a Micgadget.com ma mieszaną historię dotyczącą informacji o planach firmy Apple. Witryna próbuje również twierdzić, że Apple wyda od lutego przynajmniej dwa „iPhone’y 8 Plus”, jednak mając niewiele dowodów na poparcie tego twierdzenia. Dlatego plotkę tę publikujemy jedynie poglądowo nie ukrywając wątpliwości co do jej prawdziwości.

Od pewnego czasu oczekiwania analityków i wskazówki płynące z łańcucha dostaw wskazują, że firma Apple wycofa się z corocznej tradycji wprowadzania na rynek dwóch modeli iPhone’a, a zamiast zwykłych aktualizacji modelu oznaczonych literą „S” ujawni radykalnie przebudowany smartfon.

Plotki na temat nowych urządzeń pojawiły się już w marcu 2016 roku, kiedy to analityk Ming-Chi Kuo przedstawił swoje oczekiwania związane z 4,7-calowym i 5,5-calowym iPhone’em z ekranem LCD, obok nowego modelu OLED „premium” ograniczonego ilościowo ze względu na dostawy technologii AMOLED. Po potwierdzeniu tego scenariusza wiele raportów uważało, że w 2018 roku firma Apple zamierza przeprowadzić bardziej kompletne przejście na ekrany OLED firmy Samsung, gdy dostawy staną się bardziej dostępne.

Rzeczywiście, jest możliwe, że Micgadget.com błędnie interpretuje informacje ze swojego rzekomego źródła pochodzącego z Foxconn właśnie z tego powodu. Wiele raportów sugeruje, że Apple we wrześniu zadebiutuje nowym projektem iPhone’a OLED, ale może doświadczać jeszcze poważnych niedoborów dostaw nawet do końca października lub listopada. Dlatego też zamówienia na dwa iPhony z ekranem LCD firmy Apple mogą ruszyć w planowym czasie sierpień-wrzesień to zamówienia na „iPhone’a 8” z poziomu łańcucha dostaw mogą być nadal ograniczone i przesunięte na późniejsze miesiące.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx