czwartek, 18 kwietnia

Chociaż warunki otrzymania nowego zestawu deweloperskiego „Developer Transition Kit” firmy Apple zabraniają programistom uruchamiania testów benchmarkowych na zmodyfikowanym komputerze Mac mini z układem A12Z, wszystko wskazuje na to, że takie wyniki i tak zaczynają się pojawiać.

Przesłane dotychczas wyniki Geekbench sugerują, że Mac mini oparty na własnym procesorze Apple A12Z ma średnie wyniki jedno- i wielordzeniowe odpowiednio 811 i 2781. Należy pamiętać, że Geekbench działa przez warstwę tłumaczenia Apple Rosetta 2, więc należy spodziewać się wpływu na wydajność. Apple wydaje się również nieco podkręcać układ A12Z w Mac mini do 2,4 GHz w porównaniu do prawie 2,5 GHz w najnowszych modelach iPada Pro.

Warto również zauważyć, że Rosetta 2 wydaje się wykorzystywać tylko cztery rdzenie „wydajnościowe” układu A12Z, a nie cztery rdzenie „efektywności”.

Dla porównania, modele iPada Pro z układem A12Z mają średnie wyniki dla jednego rdzenia i wielu rdzeni odpowiednio 1118 i 4625. Jest to oczywiście natywna wydajność oparta na architekturze ARM.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx