sobota, 20 lipca

Firma VMware ogłosiła dziś Fusion 12, kolejną dużą aktualizację swojego oprogramowania do wirtualizacji, które umożliwia użytkownikom uruchamianie różnych systemów operacyjnych na maszynach wirtualnych w systemie macOS.

Fusion 12 wprowadza kilka nowych aktualizacji i ulepszeń, w tym kompatybilność z eGPU, obsługę aplikacji kontenerowych zbudowanych w Kubernetes, obsługę DirectX 11 i OpenGL 4.1, ulepszone zabezpieczenia silnika renderującego, ulepszoną kontrolę dostępności i nie tylko.

VMware przygotowało również Fusion 12 na nadchodzącą premierę macOS Big Sur, która będzie kontynuacją przejścia Apple w kierunku zakończenia obsługi rozszerzeń jądra. VMware twierdzi, że Fusion 12 będzie nadal działać z rozszerzeniami jądra na macOS Catalina, ale będzie również obsługiwać macOS Big Sur, używając interfejsów API Apple do uruchamiania maszyn wirtualnych i kontenerów.

Wreszcie, wraz z nową wersją Fusion, VMware wprowadza nową strukturę licencyjną Fusion 12 Player, która jest bezpłatna do użytku osobistego. Użytkownicy odtwarzacza Fusion 12, którzy chcą używać oprogramowania do użytku komercyjnego, będą mogli kupić licencję za 149 USD, z dostępną licencją aktualizacyjną za 89 USD dla tych, którzy obecnie używają Fusion 10 lub 11.

Profesjonalny Fusion 12 Pro oferuje dodatkowe funkcje dla zaawansowanych użytkowników i umożliwia pracę na maksymalnie trzech urządzeniach (w tym komputerach z systemem Windows lub Linux z systemem VMware Workstation Pro), z ceną ustaloną na 199 USD za nową licencję lub 99 USD za uaktualnienie. W przypadku Fusion 12 dostępne będą również obniżone ceny edukacyjne, chociaż wielu uczniów będzie mogło również skorzystać z bezpłatnej licencji do użytku osobistego.

Użytkownicy, którzy zakupili Fusion 11.5 lub Fusion 11.5 Pro po 15 czerwca, będą uprawnieni do bezpłatnej aktualizacji do Fusion 12 Player (licencja komercyjna) lub Fusion 12 Pro.

Firma VMware nie ogłosiła jeszcze konkretnej daty premiery Fusion 12 Player i Fusion 12 Pro, poza ogólnym terminem późniejszego kwartału finansowego, który w przypadku VMware potrwa do października.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx